Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Pomagamy...

   Zakończyliśmy akcję charytatywną dla Hospicjum "Nadzieja". Chusteczki pojechały do Torunia. Cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz pomóc naszym rówieśnikom.

Samorząd Uczniowski

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

   "Aby kogoś zapalać, trzeba samemu płonąć... "

   Dnia 12.10.2018 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli licznie goście. Pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie. Uczniowie zaś złożyli życzenia w formie muzycznej, poetyckiej i teatralnej. Po zakończeniu wszyscy spędzili miło czas przy herbacie i ciasteczku.
   Spotkanie było pełne radości i uśmiechu.


Samorząd Uczniowski

więcej
Dzień Uśmiechu

 W piątek, 5 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych.Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w radosne, kolorowe barwy. Wielu z nich ubrało także jakiś garderobiany detal, którego zadaniem było wywołać uśmiech na twarzy innych. I udało się ! Tego dnia w szkole było radośnie i kolorowo.

Na koniec odbył się  konkurs na najbardziej uśmiechniętą klasę. Uczniowie prezentowali się na sali gimnastycznej przed komisją. Wygrała klasa IV, którą nagrodziła komisja ? Orderem Uśmiechu! Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!


Sylwia Dębowa

Marianna Krajewska

więcej
Dzień Chłopaka i Dziewczynki

   W piątek (5.10. br) spotkaliśmy się w szczególnym dniu - Dniu Chłopca i Dziewczynki. Świętowaliśmy wspólnie z rodzicami biorąc udział w grach, zabawach muzycznych i plastycznych. Rodzice przygotowali również dla swoich pociech słodki poczęstunek. Radość i uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, ponieważ chwile spędzone razem są najcenniejsze.
   Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i czekamy na kolejne spotkania.


Dagmara Byczek

więcej
Jesień w lesie

   Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów, cudownych widoków jak również bogata w dary - kasztany, żołędzie, grzyby, czy owoce i warzywa.
   Dnia 3 października br dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wybrali się na wycieczkę do lasu w Osięcinach. Wędrówka leśnymi szlakami dostarczyła wielu ciekawych informacji na temat naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew , liści i owoców. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana leśniczego o zwyczajach leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do zimy.
   Dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą lekcję przyrody.

Dagmara Byczek

więcej
Spotkanie z ratownikiem medycznym

   W piątek (28.09. br) w oddziale przedszkolnym zagościł ratownik medyczny. Spotkanie miało na celu przypomnienie charakterystycznych cech zawodu, utrwalenie numeru alarmowego oraz przećwiczenie rozmowy z dyspozytorem. Dzieci mogły obejrzeć ubrania specjalnie stosowane w pracy ratownika oraz z bliska poznać wyposażenie karetki pogotowia. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.
   Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i ciekawe spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie

   Dnia 26 września br. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III gościły w siedzibie Komendy powiatowej straży pożarnej. Celem spotkania było przypomnienie tematów z zakresu ochrony przeciwpożarowej - utrwalenie numerów alarmowych, ćwiczenia w przeprowadzaniu rozmowy z dyspozytorem. Dzieci miały również okazję poznać obiekt - Powiatowe Stanowisko Kierowania, spryt ratowniczo - gaśniczy, pojazdy pożarnicze. Każde dziecko mogło przymierzyć ubranie specjalne, założyć hełm strażacki czy wsiąść do wozu strażackiego. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem a dzieci szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do szkoły. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania i miłe przyjęcie.

Dagmara Byczek

więcej
Informacja dla Rodziców

   W szkole istnieje możliwość kontaktu z pedagogiem szkolnym we wtorki w godzinach 9:15-11:15. Konsultacje należy uzgodnić wcześniej.

więcej
Dzień Przedszkolaka

   "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
   20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasi milusińscy rozpoczęli świętowanie od zabaw muzyczno-ruchowych, nadmuchiwanie baloników, które później ozdabiały, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Również rodzice włączyli się do organizacji święta poprzez przygotowania zdrowego poczęstunku dla dzieci. Dzień minął nam w miłym i radosnym nastroju.


Dagmara Byczek

więcej
Spotkanie z policjantem

   18 września radziejowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżował samochodem i poruszał się po drodze. Wysłuchały dlaczego ważne jest używanie elementów odblaskowych.
   Policjanci wytłumaczyli również maluchom, dlaczego nie powinny rozmawiał z nieznajomymi osobami ani przyjmować od nich słodyczy. Wytłumaczyli jak postąpić w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Jaką postawę powinniśmy przyjąć w wypadku ataku psa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
   Bardzo serdecznie dziękujemy dzielnicowym sierż. szt. Przemysławowi Jarka oraz mł asp. Rafałowi Przybyszowi za przyjęcie zaproszenia.


Dagmara Byczek

więcej

 strona: 1 2 3 4 5