Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Maj 2019  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Wycieczka do KPCEN

13 maja klasy 4, 5a i 5b wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną we Włocławku,gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Czytamy inaczej w bibliotece- zajęcia z wykorzystaniem robotów Dash i Dot". Uczniowie poznali również liczne ciekawostki o Włocławku i zaprogramowali trasę po mieście bawiąc się w kodowanie z Ozobotami.

Monika Rydelek
Kinga Małkowska
Joanna Tumińska


więcej
Wojaże po Krakowie...

    Dnia 9-10 maja uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Krakowa- Wieliczki. Zwiedzali zabytkowe części miasta: Uniwersytet Jagieloński, Wawel, Katedrę, krypty, Dzwon Zygmunta, Rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, ulicę Floriańską z bramą i Barbakanem.
    Zmęczeni turyści zatrzymali się na wypoczynek w Szarowie. Przepiękne okolice i hotel "Azalia" sprzyjały odpoczynkowi. Drugiego dnia z samego rana dzieci zachwycały się podziemnymi korytarzami Wieliczki. Oczywiście, słuchały legend i opowieści wspaniałej pani przewodnik. Atmosfera była cudowna a dzieci wspaniałe. Wszyscy pełni wrażeń wrócili na miejsce.

                                                                     Elżbieta Czapska

więcej
Tęczowe galaretki!

Uczniowie z klasy Vb oraz III wykonały przepyszne desery z kolorowych galaretek. Dzieci z niezwykłym zapałem kroiły przyniesione galaretki w różnych smakach. Na koniec udekorowały swój deser śnieżką oraz kolorowa posypką. Desery wyglądały i smakowały znakomicie! Aleksandra Dybowska

228 rocznica uchwalenia Konstytucji...

30  kwietnia  2019 r. odbył  się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem p. Moniki Rydelek przygotowali program artystyczny o patriotycznej wymowie.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści na sejmiku uczniowskim przedstawili wydarzenia z 3 maja 1791 roku oraz wcielili się w rolę króla Stanisława  Augusta Poniatowskiego i posłów, prezentując scenę z obrad Sejmu Wielkiego. W trakcie apelu wspólnie uczniowie i nauczyciele zaśpiewali piosenkę "Mazurek 3 Maja". Szczególną uwagę uczniów zwróciła piękna patriotyczna dekoracja wykonana przez p. Aleksandrę Dybowską.

Monika Rydelek

więcej
DZIEŃ TAŃCA

Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy poniedziałkowy poranek świętując Międzynarodowy Dzień Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia. Uczniowie szkoły zgromadzeni na sali gimnastycznej zapoznali się z prezentacją multimedialną przedstawiającą różne rodzaje tańców towarzyskich. Następnie zajęcia zumby poprowadziła mama naszej uczennicy Pani Aneta Figurowska . 

Sylwia Dębowa

Aleksandra Dybowska

więcej
Bawimy się bezpiecznie na pobliskim placu zabaw!

Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na pobliski plac zabaw.


więcej
DZIEŃ SPORTU

DZIEŃ SPORTU

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu to właśnie wtedy wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz nauczyciele ubraliśmy się  na sportowo. Nie zabrakło również rozgrywek w ulubioną grę naszych uczniów czyli "Zbijaka". Celem tego dnia było zaszczepienie w dzieciach ducha rywalizacji oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Aleksandra Dybowska

więcej
SZKOLNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

SZKOLNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową kartkę wielkanocną rozstrzygnięty.

Wyniki są następujące:

 

I miejsce - Natalia Orzechowska klasa III

                     Łukasz Orzechowski klasa Vb

II miejsce - Wiktor Lewandowski klasa VI

                    Alicja Lewandowska  klasa Vb

III miejsce - Wiktoria Grabowska klasa Vb

                      Kasia Roszak klasa  VI

 

Wyróżnienia: Oliwia Jurgielska klasa Vb, Wiktoria Jurgielska klasa VII, Paweł Małkowski klasa III,

                        Lena Pawlak klasa I

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

                                                                  Organizatorzy

 

więcej
WYCIECZKA DO WŁOCŁAWKA

WYCIECZKA DO WŁOCŁAWKA

Dnia 8 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej oraz sali zabaw "Kubuś" we Włocławku.  Podczas zajęć dzieci rozmawiały  o zmianach zachodzących w przyrodzie w czasie wiosny, poznawały gatunki roślin i zwierząt  oraz siały w kolorowych doniczkach zboża. W sali zabaw z ochotą korzystali ze wszystkich zabawek. Celem wyjazdu było kształtowanie więzi emocjonalnej dzieci, doskonalenie sprawności fizycznej oraz pobudzanie świadomości ekologicznej.  Wyjazd wzbudził wiele emocji wśród uczniów, wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się świetnie.

Aleksandra Dybowska

więcej
Poznajemy tradycje wielkanocne

     Jedną z tradycji nadchodzących świąt wielkanocnych jest ozdabianie jajek. Dziś (03.04) dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III gościli panią Anielę Leszczyńską- emerytowanego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Osięcinach.
      Pani Aniela bardzo kocha Kujawy, haftuje, maluje bombki oraz ozdabia jajka różnymi technikami i chętnie zaprezentowała dzieciom swoje prace. Dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje wielkanocnych jajek. Były to tradycyjne pisanki, wydmuszki, jajka indycze, strusie ozdobione różnymi technikami. Co jajko to piękniejsze.
   Na zakończenie mali słuchacze mogli samodzielnie pomalować jajka wielkanocne. Czas upłynął szybko i w miłej atmosferze. Dziękujemy pani Anieli za poświęcony czas.

                                      Dagmara Byczek

więcej

 strona: 1 2 3 4 5