Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Kwiecień 2024  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

#SZCZEPIMY SIĘ BO CHCEMY WRÓCIĆ DO NORMALNOŚCI...

więcej
"Razem na Święta"

"Razem na Święta"

więcej
Ogolnopolska akcja-Szkoła do hymnu

Ogólnopolska akcja

 

            11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. W tym dniu wspominamy i czcimy - oddanie, bohaterstwo, męstwo oraz waleczność naszych przodków, którzy ,,przelali krew", aby Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

 

                                                ,, Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna?.

                                                                                                                                  Seneka Młodszy

 

            Z okazji Święta Niepodległości nasza placówka przystąpiła do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,, Szkoła do hymnu" i odśpiewania  ,, Mazurka Dąbrowskiego" we wtorek, 10 listopada b.r. o godzinie 11:11. W akcji wzięły udział klasy starsze oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

            W dniach poprzedzających Święto Niepodległości w przedszkolu odbywały się zajęcia , guizy o tematyce patriotycznej. Powstało wiele, ciekawych prac plastycznych.

             Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VIII na godzinie z wychowawcą obejrzeli prezentację dotyczącą historii Święta Niepodległości. Ponadto młodzież przygotowała zgaduj- zgadulę związaną tematycznie z okazjonalnym świętem. Chętni uczniowie zaprezentowali wybrane postacie, które szczególnie wpłynęły na bieg wydarzeń historycznych.

            Klasa IV/V w związku z Narodowym Świętem Niepodległości obejrzała film, pt. "Z albumu Dziadka" dotyczący życia J. Piłsudskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Natomiast klasa VII ,,a" na godzinie z wychowawcą zreferowała po wcześniejszym przygotowaniu znaczenie świąt narodowych oraz państwowych w kulturze i tradycji Polaków. Istotę symboli narodowych, ich rolę i znaczenie.

            Święto Niepodległości klasa VI uczciła poprzez przypomnienie tradycji historycznej i  historii powstania  symboli narodowych (prezentacja multimedialna) oraz rozwiązanie quizu online.

Ponadto na lekcji historii w klasie IV uczniowie mieli możliwość,, zapoznania z bohaterem narodowym Józefem Piłsudskim i jego zasługami. Młodzież obejrzała film, pt. " Józefa Piłsudskiego marzenia o niepodległej Polsce"

            Dla wszystkich uczniów zostały przesłane linki z zabawami o tematyce dotyczącej dwudziestolecia międzywojennego. Szczególnie zachęcano młodzież do przeczytania lektury

,,Mazurek Dąbrowskiego". Klasa  VIII miała również możliwość wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii poszczególne inicjatywy odbywały się w formie on-line na poszczególnych grupach.

 

            Istotą obchodów Święta Niepodległości oraz podejmowanych inicjatyw, było uwrażliwienie dzieci i młodzieży do poszanowania Ojczyzny, a także kształtowania właściwych postaw patriotycznych.

 

                                                                                                                         Barbara Panfil

więcej
Projekt ,,Modułowe Pracownie Przyrodnicze

Projekt ,,Modułowe Pracownie Przyrodnicze" zakończony.


O tym, jaka niespodzianka czeka uczniów, gdy wrócą do szkoły po nauce zdalnej wiedzą

tylko ci ,którzy od czasu do czasu odwiedzają szkołę.

W trzech salach zamontowano monitory interaktywne wyposażone w oprogramowanie odpowiednie do nauki biologii, chemii i fizyki. W wyposażeniu są również laptopy wraz z czujnikami. Powstałe laboratoria cyfrowe sprawią ,że realizacja podstawy programowej z w/w przedmiotów będzie zapewne skuteczniejsza i atrakcyjniejsza .

Od tej pory praktyczne działania podczas lekcji będą wspierały rozwój kompetencji przyrodniczych,matematycznych,technicznych,informatycznych,pracy zespołowej ,komunikacji oraz będą wzmacniały kształtowanie kreatywności i przedsiębiorczości. Uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę poprzez obserwację, doświadczenia i eksperymenty.

Wszystko to za sprawą zrealizowanego projektu ,w który zaangażował się bezpośrednio Wójt Gminy Osięciny Pan Jerzy Izydorski. Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Panu Wójtowi.

Dyrektor szkoły

Elwira Kłosowska

więcej
Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska

akcja

         ,,Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości?.

J. Piłsudski

                Pamięć o naszych przodkach, historia, z której wyrośliśmy, odzwierciedla się w dziedzictwie kulturowym, społecznym, a także naszych horyzontach myślowych - zwyczajnie drzemie w nas, jest cieniem życia codziennego.

                W poszanowaniu naszych potomków, bohaterów - ludzi, którzy zapisali się na ,, kartach historii Polski?, nasza placówka odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej i wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,, Szkoła Pamięta".

                Pedagodzy wraz z uczniami podjęli szereg inicjatyw upamiętniających pamięć naszych bliskich oraz zasłużonych Ojczyźnie, tych którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Obejmowały one :

- wykonanie prac plastycznych, tematycznie związanych z akcją ( klasa IV/V);

- zajęcia wychowawcze, na których uczniowie  klasy VI  poznali tradycje ludowe związane  ze świętem Zaduszek na Kujawach;

- lekcje historii i informatyki, na których młodzież klasy VIII  poznała lokalnych bohaterów narodowych i wykonała slajdy wybranych przez siebie i zasłużonych postaci;

- najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pobliski cmentarz, zapaliły znicze na grobach zasłużonych dla lokalnej społeczności postaci;

- dzieci z klasy VII zapaliły znicze na grobach zasłużonych ludzi

                Niewątpliwie celem podjętych działań było kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, wychowanie w duchu wartości, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności.

                                                                                                                                                                            Barbara Panfil

więcej
Szkoła do hymnu

więcej
Europejski Tydzień Kodowania- Kodowanie na wesoło


Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Code Week 2020. Miło spędzili czas na programowaniu w języku Scratch i rozwiązywaniu zagadek z zakodowanymi szyframi. Pomimo wielu emocji wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z nowymi wyzwaniami.

                                       Monika Rydelek

więcej
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Wszystko, co wielkie,jest wielkie przez serce- pisał C.K.Norwid.  Myśl ta towarzyszyła dzisiejszej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dźwięki muzyki i wersy cudownej poezji rozbrzmiewały wokół. Uczniowie podziękowali pedagogom za trud, dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy.
    Spotkaniu towarzyszyła miła i wspaniała atmosfera.

                                                           Elżbieta Czapska

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

     14 października to od lat obchodzony w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Zawsze spotykaliśmy się na uroczystej akademii w szkole wspólnie z przedstawicielami organu prowadzącego, emerytowanymi nauczycielami i pracownikami obsługi, a także sojusznikami szkoły. W tym roku z powodu szerzącej się pandemii Covid 19 nie możemy razem świętować. W związku z tym w imieniu społeczności szkolnej składam wszystkim naszym Przyjaciołom najlepsze życzenia, wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym. Pracownikom emerytowanym życzę zdrowia, uśmiechu, pogody ducha i realizacji tego, na co w czasie aktywnej pracy zawodowej zawsze brakowało czasu.

                                            Dyrektor szkoły
                                                  Elwira Kłosowska

więcej
Oświadczenie o zapoznaniu się z procedurami

Załącznik nr 1

do Procedur epidemicznych

obowiązujących w Szkole Podstawowej im .Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi

w okresie pandemii COVID-19 od dnia 1 września 2020 r.

 

 

Oświadczenie o zapoznaniu się z procedurami

 

1.      Oświadczam, że zapoznałam się z Procedurami epidemicznymi obowiązującymi
w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi w okresie pandemii COVID-19 od dnia 1 września 2020 r.
i zobowiązuję się do ich rygorystycznego przestrzegania.

  1. Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała mojego dziecka

 

??????????????????????????????????????????????????????..

 

 

 

 

 

 

 

Kościelna Wieś,

?????????????????????????                   ???????????????????????????

miejscowość, data                                                                                  imię i nazwisko podpisującego oświadczenie

 

 

 

Załączniki - instrukcje:

-    mycia rąk

https://gis.gov.pl/zdrowie/zasadv-prawidloweeo-mvcia-rak/

-    dezynfekcji rąk

https://gis.gov.pl/aktualnosci/iak-skutecznie-dezvnfekowac-rece/

-       prawidłowego zdejmowania maseczki

https://eis.gov.pl/aktualnosci/iak-prawidlowo-nalozvc-i-zdiac-maseczke/

-       prawidłowego zdejmowania rękawiczek

https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-iak-prawidlowo-nalozvc-i-zdiac-rekawice/

więcej

 strona: 1 2 3 4 5