Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Kwiecień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

DZIEŃ OTARTY W PRZEDSZKOLU

   Dnia 6 kwietnia 2018 roku odbył się w naszym Oddziale Przedszkolnym ,, Dzień Otwarty?.

   Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola,w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal oraz obiektem przedszkola.

   Miłych gości serdecznie powitała p. Dyrektor Elwira Kłosowska. Następnie rodzice obejrzeli przygotowaną przez p. Barbarę Panfil prezentację multimedialną, pt. : ,, Dziecko w przedszkolu ? jego aktywność, a podstawa programowa?. Goście otrzymali również folder informacyjno ? promujący przedszkole.  Po prezentacji rodzice i ich pociechy wzięli udział w zabawach integrujących grupę, które opracowała i przeprowadziła p. Barbara Panfil przy współpracy p. Ilony Maciejewskiej i p. Justyny Rosińskiej. Po zakończonych zabawach dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej, którą był składany z elementów - ,, kotek?.

   W nagrodę każdy uczestnik otrzymał swoją pracę oraz balonika.

   Niewątpliwie był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń.

   Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci przedszkolnych.

   Na pożegnanie każdy uczestnik spotkania i ,, ten duży i ten mały? został obdarowany miłym upominkiem ? niespodzianką.

   W imieniu organizatorów ,, Dnia Otwartego?  serdecznie i gorąco dziękujemy przybyłym rodzicom i ich pociechom za udział w naszym spotkaniu oraz  umileniu czasu swoją obecnością. Wielki ukłon kierujemy również w stronę rodziców dzieci przedszkolnych, którzy zaangażowali się na rzecz naszej placówki i  przygotowali słodki poczęstunek dla gości.

 

                                                                                             Opracowała:

Barbara Panfil

więcej
Komunikat dla Rodziców i Opiekunów


więcej
Dzień Kobiet w Oddziale Przedszkolnym

      Dnia 8 marca br. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty i życzenia. Natomiast dla najmłodszych przygotowano ciekawy program : zabawy z animatorem, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce.  Był to dzień pełen wrażeń dzięki współpracy z rodzicami i ich zaangażowaniu w podjęta akcję na rzecz naszej placówki.  Z pewnością najpiękniejszym podziękowaniem były uśmiechy wdzięczności na pięknie wymalowanych twarzach dzieci.          

                                         Barbara Panfil

więcej
Fotorelacja Etiopia

   Czy można odbyć podróż nie ruszając się z miejsca? O tym, że jest to możliwe przekonaliśmy się 5 marca, kiedy gościliśmy w naszej szkole podróżnika, pana Radosława Kożuszka, który zaprezentował fotorelację z wyprawy do Etiopii.

więcej
Muzeum Etnograficzne we Włocławku

   8 marca dzieci z oddziały przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Włocławku i mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych.
   Podczas spotkania uczniowie samodzielnie wykonali ruchomego kurczaczka oraz kartkę wielkanocną. Pani prowadząca opowiedziała o dawnych zwyczajach Wielkanocnych naszego regionu. Zapoznała zgromadzonych z gwarą kujawską czytając wierszyki, które pisano dawniej o wybrankach serca.
  Dziękujemy serdecznie za bogatą w ciekawostki regionalne lekcje.


Wychowawcy
"0" i I-III

więcej
"Palma Kujawska"

   7 marca grupa uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Włocławku i uczestniczyła w warsztatach plastycznych "Palma Kujawska".
   Podczas spotkania prowadzonego pod kierunkiem Pani Wąsik uczniowie samodzielnie wykonali palmę kujawską oraz poznali zwyczaje Wielkanocne naszego regionu. Wybrańcy zmierzyli się z gwarą kujawską, czytając wierszyki, które dawniej pisali o swoich wybrankach (a czasami i mniej urodziwych dziewczętach) i wypadli w tym starciu znakomicie.
   Zabawa była przednia a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.


Monika Rydelek
Zuzanna Lach

więcej
Warsztaty wielkanocne w naszej szkole


więcej
Zdrowy styl życia...

   W czwartek (08.02.2018r.) w naszej szkole gościła studentka - absolwentka naszej szkoły ? Oliwia Musiał. W trakcie spotkania z uczniami przybliżyła kwestię zdrowego stylu życia. Młodzież utrwaliła sobie jak zdrowo się odżywiać, dbać o prawidłową postawę ciała oraz jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna.
   Spotkanie podsumował krótki konkurs dotyczący dbania o prawidłową postawę ciała.
   Serdecznie dziękujemy pani Oliwii za poświęcony nam czas.Joanna Tumińska

więcej
Karnawałowe szaleństwo...

     Dnia 3 lutego 2018r. przy dźwiękach wspaniałej muzyki bawiła się społeczność szkolna w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi. Podczas zabawy przeprowadzono mnóstwo konkursów. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i niespożytą energią. Wybrano też KRÓLA i KRÓLOWĄ balu. Dużą rolę odegrali rodzice, którzy licznie przybyli na imprezę i świetnie się bawili. Ponadto zorganizowali dzieciom poczęstunek. Dziękujemy zatem wszystkim rodzicom. Zabawa upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.


Elżbieta Czapska

więcej
Teatr dla Dzieci i Młodzieży

   Dnia 1.02.2018 roku gościliśmy w naszej szkole, teatr dla dzieci i młodzieży "MORALITET". Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Słodka", który poruszał temat agresji, przemocy oraz cyberprzemocy. Na pewno uczniowie wyciągnęli pozytywne wnioski, które nauczyły ich bezpiecznego korzystania z Internetu.

Marianna Becińska

więcej

 strona: 1 2 3 4 5