Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Marzec 2019  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Dni Samorządności...

     Dzień 22 marca to Dzień Samorządności w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi. Uczniowie przejęli władzę i prowadzili lekcje. Przygotowali wspaniałe zajęcia. Społeczność szkolna bawiła się  wyśmienicie. Było radośnie i bezpiecznie.

więcej
Światowy Dzień Zespołu Downa

Dziś, 21 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Przyłączyliśmy się do akcji i założyliśmy kolorowe  skarpetki nie do pary. Tym drobnym gestem okazaliśmy solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą. Wybraliśmy czterech uczniów którzy naszym zdaniem założyli najciekawsze skarpetki  (Kuba Malec z klasy II, Wiktoria Lewandowska z klasy II, Oliwia Nowakowska  z klasy Va, Paulina Chosa z klasy I )

Aleksandra Dybowska

więcej
Światowy Dzień Poezji

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji z tej okazji do naszej szkoły zaprosiliśmy Panią Arletę Matuszewską - kierownika biblioteki w Płowcach, która wprowadziła dzieci w świat poezji. Pani Dyrektor uroczyście powitała naszego gościa. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Celem tego dnia była promocja czytania na całym świecie.  Czwartek upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy Pani Arlecie za poświęcony czas, było wiosennie, poetycko oraz zabawnie.

Organizatorzy

Sylwia Dębowa

Aleksandra Dybowska

więcej
Konkurs Matematyczny

Dziś 21 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Kangur.
Do tegorocznego konkursu przystąpiło 31 uczniów naszej szkoły w następujących kategoriach: Maluch - klasa trzecie i czwarta, Beniamin -klasa piąta i szósta oraz Kadet - klasa siódma i ósma.
Rezultaty poznamy w maju. Wysokich wyników!

Joanna Tumińska

więcej
Najważniejsze bezpieczeństwo...

  Dnia 19 marca 2019r. uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Radziejowie. Dzieci poznały od kulis pracę policjantów. Ponadto obejrzały od wewnątrz  cele i inne pomieszczenia policyjne. Bardzo dokładnie przyglądały się samochodom policyjnym. Było wiele pytań, na które funkcjonariusze odpowiedzieli wyczerpująco.
    Dzieci wróciły zadowolone i wyposażone w wiedzę o tym trudnym zawodzie.

                                                Elżbieta Czapska

więcej
NAJCIEKAWSZA ZAKŁADKA

NAJCIEKAWSZA ZAKŁADKA

Szkolny konkurs na najciekawszą zakładkę do książki został rozstrzygnięty.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, wykonując prace różnymi technikami, dlatego wybór nie był łatwy.

Przyznano następujące wyróżnienia:

I miejsce ex aequo- Alicja Lewandowska kl. Vb, Wiktor Lewandowski kl. VI

II miejsce ex aequo- Oliwia Jurgielska kl. Vb, Filip Nowodworski kl. II

III miejsce- Paulina Czyżewska kl. VI

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Monika Rydelek, Kinga Małkowska

więcej
Wizyta w Urzędzie Gminy

W ramach zajęć lekcyjnych 12 marca uczniowie klasy VIII wraz z opiekunem odwiedzili Urząd Gminy w Osięcinach. Celem wizyty było poszerzenie zakresu wiedzy na temat zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz poznanie zakresu kompetencji poszczególnych urzędników.
Uczniów powitała pani Halina Urbańska, sekretarz Gminy Osięciny, która zaprosiła nas do sali sesyjnej. Tam w ciekawy sposób omówiła zasady funkcjonowania gminy oraz jej znaczenie na tle województwa i powiatu. Młodzież dowiedziała się wiele na temat gospodarowania budżetem i sposobu jego uchwalania. Pani sekretarz ciepło wypowiadała się o swojej długoletniej pracy urzędnika, pomimo różnych trudności spotykanych w codziennym kontakcie z petentami.

W trakcie spotkania uczniowie zwiedzili również pomieszczenia pracowników urzędu i gabinet wójta. Dużo emocji dostarczyły im oglądane akty urodzenia pochodzące z 1930 roku. Każdy podziwiał kaligrafię i opisowy sposób sporządzania dokumentu.
Oprócz standardowych wrażeń związanych z wycieczką uczestnicy zyskali również cenną lekcję, która z pewnością pomoże im w refleksji na temat prawidłowej postawy obywatelskiej i obowiązków, jakie spoczywają na urzędach lokalnych.

                                                                                                                                          Monika Rydelek

więcej
UWAGA KONKURS

Świetlica szkolna organizuje konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową kartkę wielkanocną.

Zadania konkursowe:

-przygotowanie własnoręcznie wykonanej kartki świątecznej techniką dowolną

-termin  do  25  marca 

- pamiętajcie o podaniu nam swoich danych ( imię , nazwisko oraz klasa )

Zachęcamy do udziału w konkursie!


więcej
DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ - WYCIECZKA DO ZAKŁADÓW PRACY W OSIĘCINACH

We wtorek uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Osięcin by bliżej poznać specyfikę pracy  kilku zawodów między innymi: ratowników medycznych, fryzjera, farmaceuty, krawcowej, florysty oraz sprzedawcy. Swoją podróż rozpoczęliśmy od siedziby ratownictwa medycznego.  Panowie ratownicy opowiedzieli uczniom o swoim zawodzie, omówili wyposażenie ambulansu. Każdy  mógł wejść do środka by zobaczyć co się w nim znajduje. Przypomniane zostały numery alarmowe. Dzięki przekazanej wiedzy dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy  Dzień Kobiet była to więc doskonała  okazja by odwiedzić również  panią fryzjerkę, która opowiedziała o swojej pracy oraz każdemu z uczniów wykonała świetne fryzury. Dzięki uprzejmości Pani Anety mieliśmy możliwość zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Po wizycie u fryzjera wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę. Odwiedziliśmy aptekę ,,TARA" w której panie farmaceutki omówiły na czym polega ich praca, oprowadziły po swojej aptece. Okazało się, że od środka  kryje  ona wiele interesujących miejsc. Podczas miłej pogadanki  przypomniano dzieciom, że pod żadnym pozorem nie wolno samemu przyjmować leków, jest to możliwe  tylko pod opieką osoby dorosłej. Uczniowie chętnie odwiedziły również pracownię krawiecką. Pani Dorota opowiedziała  o przydatności tego zawodu, pokazała jakimi urządzeniami i przyborami posługuję się w swojej pracy. Była również możliwość spróbowania swoich sił przy maszynie do szycia oczywiście  z pomocą pani krawcowej. Postanowiliśmy, że chętnie poznamy pracę florysty, dlatego zawitaliśmy do   kwiaciarni  ,,Na Deptaku". Podczas naszej wizyty Pani Ewa wykonywała bukiet, dzieci miały możliwość poznać wiele gatunków kwiatów oraz sposób ich pielęgnacji. Dziewczynki z klasy pierwszej i drugiej opowiedziały, o otrzymanych kwiatach z  okazji dnia kobiet. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był sklep meblowy. Wszyscy obejrzeli ekspozycję różnej wielkości mebli oraz dowiedzieliśmy się na jak wygląda  specyfika pracy sprzedawcy.

Po dzisiejszym dniu dzieci mają duży dylemat kim chcą zostać w przyszłości. Dziękujemy wszystkim odwiedzonym  przez nas zakładom pracy za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

 Był to dzień pełen wrażeń!

Aleksandra Dybowska

więcej
PUSZCZANIE LATAWCÓW

PUSZCZANIE LATAWCÓW

W naszej szkole miało miejsce niezwykłe i wesołe wydarzenie, klasa III realizując tematy związane z powietrzem postanowiła puszczać kolorowe latawce. Niestety pogoda nie sprzyjała w osiągnięciu zadawalającej wysokości latawców które nie poszybowały wysoko na niebie. Dzieci zrozumiały na czym polega siła wiatru oraz jakie niebezpieczeństwa mogą być z tym związane. Uświadomiono uczniom, że powietrze jest wszechobecne i niezbędne do życia.

Aleksandra Dybowska

więcej

 strona: 1 2 3 4 5