Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Wrzesień 2019  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Święto kreatywności, odwagi i dobrej zabawy!

  W piątek 13 września b.r. świętowaliśmy w naszej szkole po raz pierwszy "Międzynarodowy Dzień kropki".
         Historia o Voshti- małej nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swój talent, poruszyła serca młodszych i starszych odbiorców. Uczniowie naszej szkoły podobnie jak tytułowa bohaterka postanowili odkryć swoje talenty i uwierzyć we własne siły.Tego dnia klasy zmieniły się w pracownie rozwijające kreatywność, twórcze myślenie, a także poczucie własnej wartości. Młodsi i starsi próbowali swoich sił podczas "kropkowania".
     W tym dniu mogliśmy podziwiać ciekawe "kropkowane kreacje". Dziękujemy wszystkim młodszym i starszym za przyłączenie się do akcji!!!

         Trzymajcie się "zakropkowani" do następnego roku!!!


                                                Barbara Panfil

więcej
Zwiedzamy naszą okolicę

10 września 2019 roku uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielką historii udali się na wycieczkę, której celem było poznanie cząstki ich małej ojczyzny.  W związku z obchodami 80.-lecia uderzenia Niemiec na Polskę wybraliśmy miejsce związane z historią kampanii wrześniowej naszego rejonu ? Osięciny, obok których 10 września 1939 roku odbyła się bitwa polsko ? niemiecka.
Dzięki uprzejmości właściciela lokalnej kuźni, pana Andrzeja Jędrzejewskiego, uczniowie zwiedzili wnętrze warsztatu kowalstwa artystycznego. W czasie zwiedzana mieli możliwość wysłuchania opowieści o historii warsztatu z ust poprzedniego właściciela kuźni, pana Zbigniewa Jędrzejewskiego. Chętni uczniowie mogli też spróbować swoich sił w podnoszeniu młota kowalskiego i obejrzeć ?mini muzeum? ? wystawę przedmiotów wykonanych w kuźni.
Następnie grupa udała się na teren dawnego lotniska polowego, by zobaczyć odsłonięty niedawno cokół z tablicą upamiętniającą działania 4. Toruńskiego Pułku Lotniczego w czasie kampanii wrześniowej. Odwiedziliśmy również osięciński cmentarz, gdzie zapaliliśmy symboliczny znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza i na grobach księży męczenników Józefa Kurzawy i Wincentego Matuszewskiego.


                                                             Monika Rydelek

więcej
SPOTKANIE Z POLICJANTEM


więcej
Zachęcamy do czytania

      We wtorek 10 września maluchy z oddziału przedszkolnego odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Osięcinach. Dzieci zwiedziły całą placówkę, obejrzały zbiory wyjątkowych książek dla dorosłych i dla dzieci.  Uczestniczyły w głośnym czytaniu po którym mogły oglądać swoje ulubione książeczki. Milusińscy obiecali, że wrócą do biblioteki z rodzicami. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.
  Dziękujemy Panią za miłe przyjęcie i obiecujemy, że wrócimy.


                               Dagmara Byczek

więcej
Dzieci Marzyciela

    W poniedziałek 9 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Marzyciela. Dzieci wraz z wychowawcą rozmawiały o tym, co to są marzenia, kto to jest marzyciel, o czym marzą dzieci. Milusińscy wysłuchały opowiadania "O spełnianiu marzeń" z którego dowiedziały się, że nie zawsze droga od marzenia do celu jest łatwa. Mimo to, warto mieć marzenia. Był czas na wspólne marzenia  przy utworach " W świecie marzeń" i "Podróż na chmurce". Przedszkolaki rysowały swoje marzenia na balonach z których powstało "Niebo Marzeń". Zabawa była udana, wszyscy dobrze się bawiliśmy.


                                                 Dagmara Byczek

więcej
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drugiego września, po wakacyjnej przerwie, wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 r. Pani Dyrektor  bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Podczas uroczystości wspomniane zostały wydarzenia z 1 września 1939 roku, to właśnie wczoraj obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Życzymy wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym.

więcej
Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Niżej przedstawiamy  harmonogram organizacji dowozu uczniów  do szkoły w roku szkolnym 2019/20.

Odjazdy będą wg harmonogramu dotychczasowego.

Tak więc zajęcia w szkole będziemy rozpoczynać  od godziny 8.00.

W pierwszym dwóch tygodniach prosimy o wyrozumiałość, gdyż wszystko będzie zgrywało się z planem lekcji.

 

 

640-725

 

Bełszewo-Pilichowo-Szalonki-Bodzanówek-Leonowo-Zielińsk-Pułkownikowo-Wiatraki-Pieńki-Bartłomiejowice-Krotoszyn (mleczarnia)- Kościelna Wieś

730-750

 

Krotoszyn -Sęczkowo- Włodzimierka- -Kościelna Wieś

 

Dyrektor Szkoły

więcej
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

w imieniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zwracam się do Państwa z apelem o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które wkrótce rozpoczną letnie wakacje.

Dalsza część listu do pobrania

więcej
Szanowni Państwo

Szanowni Państwo,

 w celu uniknięcia oczekiwania w długich kolejkach oraz w celu wcześniejszego przyznania świadczenia i zapewnienia ciągłości wypłat, wnioski o ustalenie prawa do świadczeń:

- "Dobry start" - wyprawka 300+,

- wychowawczych - 500++ (od 1 lipca 2019r. Program Rodzina 500++ na każde dziecko),

- rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2019/2020,

będzie można złożyć drogą elektroniczną od dnia 1 lipca 2019 r.,

za pośrednictwem:

więcej
Pożegnania nadszedł czas...

     Dzisiaj był niezwykły dzień- ósmoklasiści żegnali społeczność szkolną. Pani dyrektor Elwira Kłosowska skierowała ciepłe słowa w stronę absolwentów i pozostałych uczniów. Wygłosiła także pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Ponadto klasa VII pożegnała swoich starszych kolegów. Przypomniała wspólnie spędzone chwile. Łezka zakręciła się w oku. Uczniowie klasy VIII  przygotowali koncert dedykacji dla nauczycieli. Nie obyło się także bez podziękowań dla Rodziców, którzy przez cały czas wspierali i pomagali. Zostały wręczone podziękowania. Po uroczystości wychowawcy wręczyli świadectwa pozostałym uczniom.
    Wszystkim życzymy bezpiecznych i wspaniałych wakacji.

                                                   Elżbieta Czapska

więcej

 strona: 1 2 3 4 5