Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Wrzesień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Dzień Papieski


więcej
We love fruit

   WE love fruit - I klasa udowodniła, że uwielbia owoce. Podczas lekcji angielskiego uczniowie nazywali składniki sałatki w języku angielskim i wspólnie przygotowali owocową sałatkę. Na koniec zajęć zajadali się pyszną, zdrową owocową przekąską.


Sabina Jałoszyńska

więcej
Kopalnia Soli w Kłodawie

7. 05.2018r. uczniowie klasy IVa i  IVb  udali się  na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Kopalnia ta jest największą czynną kopalnią soli w Europie. Mogliśmy podejrzeć pracę górników czy zobaczyć maszyny, jakie są używane.
W podziemnych tunelach wędrowaliśmy słuchając ciekawych historii i legend opowiadanych przez pana przewodnika. Widzieliśmy wykutą z soli Kaplicę Św. Kingi, ładunki wybuchowe, komnatę Drakuli, komorę solną ze sceną, na której odbywają się koncerty, skarbka pilnującego kopalnię, wózki pełne soli.  Niezapomnianym wrażeniem był zjazd windą z szybkością 6 m/s.
Na koniec każdy z nas dostał na pamiątkę z wycieczki bryłkę soli.


J. Tumińska

S. Jałoszyńska

więcej
3 Maja

   Dzisiaj w ramach obchodów rocznicowych, w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość  z okazji  227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ?Wiwat Konstytucja!?,  uświadamiając  wszystkim obecnym znaczenie majowego święta.
Na pamiątkę tamtych wydarzeń wszyscy uczniowie w obecności sztandaru szkolnego odśpiewali hymn państwowy.Monika Rydelek

więcej
Akademia Ekologiczna z okazji Dnia Ziemi

   Ziemia niegdyś czysta i zielona teraz jest coraz słabsza, coraz brudniejsza, jej zieleń znika pod wytworami cywilizacji. Uczniowie klasy V przygotowali ekologiczne doniesienia Ekoekspresu o stanie naszej planety. Inscenizację urozmaiciły piosenki o wiośnie w wykonaniu uczniów klas IV a i b oraz klasy V.


Zuzanna Lach

więcej
Pierwsza pomoc przedmedyczna

   W środę, 18 kwietnia, uczniowie klas III ? VII naszej szkoły mieli okazję zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo omówiono tryb postępowania w sytuacji zagrożenia np. jak wzywać pomoc lub kogo powiadamiać. Zajęcia przeprowadziła  Janina Kowalska - instruktor terenowy PCK z Zarządu Rejonowego w Radziejowie.


J. Tumińska

więcej
,, O listonoszu Jasiu, który uczy nas przyjaźni?

Dnia 17 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoim starszym kolegom i koleżankom scenkę o charakterze profilaktycznym, pt. ,, O listonoszu Jasiu, który uczy nas przyjaźni? wg scenariusza Pani Ilony Maciejewskiej. Maluszki zaprezentowały historię dwóch skłóconych biedronek Asi oraz Kasi, które dostrzegały wyłącznie swoje walory zewnętrzne. Główny bohater -  listonosz ? Jaś uświadomił biedronkom, że nie ważny jest wygląd zewnętrzny, lecz dobre serce, szacunek i przyjaźń w życiu człowieka.  

Przedszkolaki zaprezentowały ciekawą część artystyczną w pięknych, kolorowych i barwnych strojach przygotowanych przez rodziców ? DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i pomoc.

 

                                                                                                                      Opracowanie:

                                             Barbara Panfil

więcej
DZIEŃ OTARTY W PRZEDSZKOLU

   Dnia 6 kwietnia 2018 roku odbył się w naszym Oddziale Przedszkolnym ,, Dzień Otwarty?.

   Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola,w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal oraz obiektem przedszkola.

   Miłych gości serdecznie powitała p. Dyrektor Elwira Kłosowska. Następnie rodzice obejrzeli przygotowaną przez p. Barbarę Panfil prezentację multimedialną, pt. : ,, Dziecko w przedszkolu ? jego aktywność, a podstawa programowa?. Goście otrzymali również folder informacyjno ? promujący przedszkole.  Po prezentacji rodzice i ich pociechy wzięli udział w zabawach integrujących grupę, które opracowała i przeprowadziła p. Barbara Panfil przy współpracy p. Ilony Maciejewskiej i p. Justyny Rosińskiej. Po zakończonych zabawach dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej, którą był składany z elementów - ,, kotek?.

   W nagrodę każdy uczestnik otrzymał swoją pracę oraz balonika.

   Niewątpliwie był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń.

   Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci przedszkolnych.

   Na pożegnanie każdy uczestnik spotkania i ,, ten duży i ten mały? został obdarowany miłym upominkiem ? niespodzianką.

   W imieniu organizatorów ,, Dnia Otwartego?  serdecznie i gorąco dziękujemy przybyłym rodzicom i ich pociechom za udział w naszym spotkaniu oraz  umileniu czasu swoją obecnością. Wielki ukłon kierujemy również w stronę rodziców dzieci przedszkolnych, którzy zaangażowali się na rzecz naszej placówki i  przygotowali słodki poczęstunek dla gości.

 

                                                                                             Opracowała:

Barbara Panfil

więcej
Komunikat dla Rodziców i Opiekunów


więcej
Dzień Kobiet w Oddziale Przedszkolnym

      Dnia 8 marca br. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty i życzenia. Natomiast dla najmłodszych przygotowano ciekawy program : zabawy z animatorem, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce.  Był to dzień pełen wrażeń dzięki współpracy z rodzicami i ich zaangażowaniu w podjęta akcję na rzecz naszej placówki.  Z pewnością najpiękniejszym podziękowaniem były uśmiechy wdzięczności na pięknie wymalowanych twarzach dzieci.          

                                         Barbara Panfil

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6