Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Marzec 2019  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Sami robimy kanapki

We wtorkowy poranek uczniowie  ochoczo przystąpili do pracy. Każdy  przyniósł do szkoły potrzebne produkty. Dzieci wykazały się ogromnymi zdolnościami manualnymi, kanapki  wyglądały bardzo  apetycznie, zniknęły w błyskawicznym tempie! Nawet największe niejadki zjadły swoje kanapki z apetytem. Przypomniane zostały również nawyki żywieniowe oraz jak odpowiednio dbać o higienę podczas sporządzania posiłków.  Można śmiało powiedzieć, że uczniowie zadanie wykonali perfekcyjnie!

Aleksandra Dybowska

więcej
WAŻNE!

Dementuję pogłoski krążące w naszym środowisku o rzekomej likwidacji Szkoły w Kościelnej Wsi, które źle wpływają na funkcjonowanie placówki.
Informuję, że do tej pory organ prowadzący nie podejmował żadnych działań w tym kierunku i nie są takie przewidziane w najbliższych latach.
Od przyszłego roku szkolnego usprawnimy dowóz dzieci. Wydłużymy  stosownie do potrzeb pracę świetlicy.

Dyrektor Szkoły
Elwira Kłosowska

więcej
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W naszej szkole obchodziliśmy dzień bezpiecznego Internetu. Zadawalający jest fakt, iż nasi uczniowie wiedzą jak bezpiecznie korzystać z sieci. W klasach od I - VIII przeprowadzono pogadanki na ten temat. Zorganizowano również quiz którego zwycięzcą został uczeń klasy V Michał Szajerski.  Uczniowie przeprowadzili sąd nad cyberprzemocą oraz wykonali prezentacje multimedialne. Nie zabrakło plakatów  tematycznych oraz gazetki szkolnej.

Monika Rydelek

Aleksandra Dybowska

więcej
Dzień otwarty w przedszkolu

Dnia 27 lutego 2019 roku w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Otwarty. Tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola, wraz ze swoimi  rodzicami, mogły zapoznać się z osobami pracującymi w przedszkolu, salami, które się tam znajdują i ich wyposażeniem.

Gości powitała pani Dyrektor Elwira Kłosowska. Następnie rodzice obejrzeli prezentację multimedialną pt: "Dziecko w przedszkolu-jego aktywność a podstawa programowa", po której wspólnie z dziećmi wzięli udział w zabawach integrujących grupę. Chętne dzieci mogły wykonać pracę plastyczną "Miś-pacynka"

Dzień minął w miłej i radosnej atmosferze. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci przedszkolnych.

Dagmara Byczek

więcej
W OCZEKIWANIU NA NADEJŚCIE WIOSNY!

Uczniowie klasy IV i V b z ochotą  zaangażowali się przy pomocy wykonania dekoracji wiosennych, natomiast klasy I i III wybrały się na krótki spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać na 21 marca!

Aleksandra Dybowska

więcej
,,Powiedział nam Bartek ,że dziś tłusty czwartek,...

,,Powiedział nam Bartek ,że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

 

W myśl staropolskiego powiedzenia nasi uczniowie pielęgnując  tradycje  z ochotą kosztowali przepyszne pączki. Dziękujemy rodzicom, słodkości zniknęły błyskawicznie, co świadczy o tym, że były wyśmienite! Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku...

   Aleksandra Dybowska

więcej
Zabawy z literkami

   21 lutego (czwartek) dzieci z oddziału przedszkolnego gościły na zajęciach swoich rodziców.
   Celem spotkania było ukazanie rodzicom w jaki sposób oswoić dzieci ze znakami graficznymi jakimi są litery w formie zabawowej. Są to ćwiczenia w spostrzeganiu wzrokowym i słuchowym, ćwiczenia grafomotoryczne. Zabawy z literami dotyczą obszarów niezbędnych do kształtowania u dzieci gotowości do nauki czytania i pisania.
   Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

                                          Dagmara Byczek

więcej
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice.
Zgodnie z zarządzeniem Nr 22/2019 Wójta Gminy Osięciny z dnia 18 lutego 2019r. o postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych  przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i klas I publicznych szkół podstawowych  na rok szkolny 2019/2020, należy złożyć pisemny wniosek o przyjęcie dziecka do  oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.

Składanie wniosków  odbywać się będzie w dniach 25.02.2019-15.03.2019r.

Druki do pobrania na stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Dyrektor Szkoły - Elwira Kłosowska

więcej
Ku niepodległej

20 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w pokazie historycznym "Ku niepodległej" przygotowanym przez grupę artystyczną "Rekonstrukto" z Lublina. Ta żywa lekcja historii upamiętniająca dążenia niepodległościowe i okres 123 lat walki o wolność narodu polskiego została pozytywnie odebrana przez młode pokolenie. Największym  zainteresowaniem cieszyła się kolekcja repliki broni  używanej przez powstańców i w I wojnie światowej oraz stroje z tamtego okresu. Dziewczęta miały możliwość wcielenia  się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią.

więcej
SŁODKOŚCI DAJĄ WIELE RADOŚCI!


W czasie dzisiejszych zajęć  świetlicowych uczniowie wyszli z propozycją przygotowania słodkich babeczek. Dzieci twórczo udekorowały za pomocą lukru i kolorowych posypek swoje wypieki które smakowały wyśmienicie. Wszyscy bawili się świetnie!

Aleksandra Dybowska

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6