Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Grudzień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

     Dnia 23 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Święto to obchodzimy dopiero od 2002r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
    Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, która mimo upływające czasu bywa największym przyjacielem dziecka.
    Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola swoich ulubieńców o których opowiadały kolegom i koleżankom, i wspólnie z nimi bawiły się. Po zabawach przyszedł czas na obejrzenie bajki z udziałem misia. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne, których bohaterem był miś.  Świętowanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Dzieci wróciły do domu ze swoimi przyjaciółmi oraz dyplomami Przyjaciół Pluszowego Misia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody Święta Misiów.

                                                 Dagmara Byczek

więcej
Dbamy o czystość i higienę

    Dziś (14.11.2018) przedszkolaków odwiedziła pielęgniarka - pani Jolanta Kłosińska. Pielęgniarka mówiła co to znaczy dbać o higienę, czym jest higiena, co robią dzieci każdego dnia, aby zachować czystość i higienę. Maluchy opowiadały jakie przybory potrzebne są do mycia rąk, ciała, czy do mycia zębów. Mówiły też jak one same dbają o higienę.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani Kłosińskiej za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenia pogadanki.

                              Dagmara Byczek

więcej
Otrzęsiny

 

    23 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się ?otrzęsiny? klasy IV. Co roku obchodzimy tę uroczystość, by przyjąć uczniów do społeczności klas starszych. W tym roku uczniowie SU pod kierunkiem wychowawcy klasy IV przygotowali na tę okoliczność różne konkurencje sprawdzające wysiłek fizyczny, hart ducha i poczucie humoru czwartoklasistów. ?Kociaki? świetnie poradzili sobie
ze wszystkimi zmaganiami.W radosnej atmosferze udowodnili, że potrafią dzielić czas na pracę
i zabawę. Za zgodą dyrektora szkoły i wszystkich zgromadzonych na sali zostali przyjęci w poczet uczniów starszych. Na zakończenie uroczystości czwartoklasiści złożyli ślubowanie, wysłuchali życzeń
i wykonali pamiątkowe zdjęcie.


                                               Monika Rydelek

więcej
U weterynarza

     Dnia 29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III odwiedziły gabinet weterynaryjny pani Joanny Żurawskiej- Hołody.
    Celem wizyty było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii. Dzieci dowiedziały się, że lekarz weterynarz robi zwierzakom szczepionki, obcina zbyt długie pazury, sprawdza, czy mają zdrowe zęby. Zdarza się także, że musi przeprowadzić operację lub nastawić zwichniętą nogę. Obejrzały wnętrze gabinetu i poznały jego wyposażenie. Dzieci z uwagą słuchały pani Joanny. Spotkanie było bardzo ciekawe. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i przekazanie tylu ciekawych informacji.

                                         Dagmara Byczek

więcej
Dyskoteka andrzejkowa


więcej
"Zadanie specjalne"

21 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny ?Zadanie specjalne? w wykonaniu aktorów Teatru Moralitet z Krakowa. Temat spektaklu poruszył ważny problem  na przykładzie wschodzącej gwiazdy muzycznej, która  pod wpływem fałszywych przyjaciół, braku wsparcia najbliższych, przytłaczającego ciężaru sławy sięga po używki i traci kontrolę nad swoim życiem. Wszyscy uczniowie z  zainteresowaniem śledzili losy bohaterów uwikłanych w problemy XXI wieku. Żywa  ekspresywna reakcja  na szczęśliwe zakończenie zaistniałej sytuacji świadczyła o tym, że  wszyscy zrozumieli  jak ważna w życiu jest rodzina i pomoc ze strony przyjaciół w trudnych sytuacjach. Profesjonalna gra aktorska, współczesny język, a także bliskość sytuacji pokazanych w spektaklu  dały uczniom wiele do zrozumienia i przemyślenia.

więcej
Pomoc zwierzętom ze schroniskaUśmiech psa znajduje się w jego ogonie?

W. Hugo

PODZIĘKOWANIE

DLA

RODZICÓW

I

UCZNIÓW

Drodzy Rodzice w imieniu psiaków i kociaków

z włocławskiego schroniska składam Wam i Waszym pociechom serdeczne podziękowania za pełną miseczkę, ciepły kocyk i zabawkę. Dziękuję za Waszą życzliwość,

wsparcie i wielkie serce. Jestem wdzięczna, że Wam

i Waszym pociechom nie jest obojętny los naszych braci mniejszych.

Dziękuję !!!

koordynator akcji:

Barbara PanfilW dniu 18 października 2018 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego

odwiedziły psiaki i kociaki z włocławskiego schroniska. Najmłodsi przekazali w imieniu wszystkich darczyńców dary, które zostały zgromadzone podczas akcji charytatywnej,pt.:

,,Dorośli i dzieciaki, POMÓŻCIE NAKARMIĆ PSIAKI I KOCIAKI !!!

Ogółem przekazano 119, 835 kg karmy ( w tym karma sucha, mokra w puszkach

i przysmaki dla psów i kotów) oraz ręczniki, koce, zabawki.

W trakcie pobytu dzieci miały okazję zwiedzić teren schroniska, poznać jego mieszkańców oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie opieki nad zwierzętami. W czasie zajęć poruszono również wątek odpowiedzialności za pupila i właściwego zachowania w sytuacjach spotkań z obcymi lub agresywnymi zwierzętami.

Największym i niecenionym podziękowaniem dla WSZYSTKICH były merdające ogony oraz pełne nadziei oczy.


                                                                           Barbara Panfil


więcej
Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

   Już tradycją stało się to, że przedszkolaki odwiedzają Gminną Bibliotekę Publiczną w Osięcinach. Tak było również i tym razem. Dnia 8 listopada zawitaliśmy w bibliotece. Na początek dzieciaki dowiedziały się na czy polega praca w bibliotece, jak korzystać z czytelni, wypożyczalni oraz jak wyszukać książkę w zbiorach. Następnie pani bibliotekarka przeczytała maluchom kilka bajek, których wysłuchały chętnie i z uwagą. Na zakończenie dzieciaki przeglądały i korzystały z księgozbioru dla dzieci.
   Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie pani dyrektor oraz pracownikom biblioteki i obiecujemy, że jeszcze wrócimy.

                                              Dagmara Byczek

więcej
Próbny alarm w szkole!

W dniu 13 listopada 2018 roku w szkole został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy w obydwu budynkach naszej szkoły z udziałem strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej w Radziejowie.
Alarm przeprowadzono zgodnie z procedurą i w/g planów ewakuacyjnych.

Ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, w spokoju i bez paniki.

więcej
POWÓD DO RADOŚCI - STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI


9 listopada chcąc oddać hołd historii i uczcić zbliżającą się setną rocznicę odzyskania niepodległości przygotowaliśmy część artystyczną pod kierunkiem nauczycieli historii i muzyki oraz zaprezentowaliśmy efekty naszego szkolnego projektu "Sto lat niepodległości" w formie wystaw na korytarzu i prezentacji na uroczystym apelu.  
Nasza szkoła włączyła się również w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu państwowego o godzinie 11:11. Tym symbolicznym gestem rozpoczęliśmy obchody narodowego święta, natomiast na zakończenie części oficjalnej uczniowie otrzymali symbol Polski - flagę.W obchody włączyli się również rodzice klas I i IV przygotowując potrawy zgodnie z naszą staropolską tradycją słynącą z gościnności, których mieliśmy okazję skosztować dwa dni wcześniej.


więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6