Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Kwiecień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Guten Appetit

  W tym tygodniu w naszej szkole uczniowie klasy VII przygotowali przepyszne kanapki. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że każdy z nich musiał dokładnie napisać w języku niemieckim, z jakich składników przygotował swoją kanapkę.
  Przepyszna lekcja minęła wszystkim bardzo szybko, zgodnie z zasadą, by uczyć się i bawić jednocześnie.

Deutschlehrerin Joanna Drążek

P.S. Fotorelacja na naszym facebooku.

więcej
Ciekawa obserwacja...

   Uczniowie naszj szkoły mają niecodzienny widok z okna sali dydaktycznej. Otóż od pewnego czasu zagościły na tujach sowy, które z wielkim zainteresowaniem przyglądają się co dzieje się wewnątrz budynku szkolnego. Jest ich spora gromadka, a oglądanie ich sprawia przyjemność "Nie" tylko dzieciom, ale i dorosłym...


Mateusz Czyżewski

więcej
Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 23 stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka połączony z Jasełkami. Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich ukochanych dziadków, w prezencie ofiarowując im własnoręcznie wykonane mydełka. Uczniowie we wzruszający sposób okazali miłość swoim pierwszym po rodzicach wychowawcom i przewodnikom.  Na zakończenie uroczystości wnuczęta odśpiewały  ?Sto lat? oraz zaprosiły jubilatów  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców . W nagrodę za włożoną pracę  dzieci otrzymały  od dziadków  ulubione słodycze.


Społeczność szkolna

więcej
Kręci mnie bezpieczeństwo

    Strażak mł. asp. mgr inż. Daniel Dębowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie odwiedził dzieci i młodzież naszej szkoły. Celem spotkania było omówienie podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa w szkole, domu i podczas ferii zimowych.

Dziękujemy za wspaniałą lekcje bezpieczeństwa.


Samorząd Uczniowski

więcej
O listonoszu, który nauczy nas przyjaźni

   Dnia 18.01.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oglądały teatrzyk pt. "O listonoszu, który nauczy nas przyjaźni". Był on wyjątkowy, ponieważ w role wcielili się nauczyciele i opiekunowie.
   Maluszki poznały historię biedronek- Kasi i Asi oraz dzieci- Krzysia i Agatki. Nauczyły się, że warto pomagać innym. Warto być szczerym, pomocnym i przyjacielskim, bo to co dajemy innym, wraca do nas. Nie liczy się to, jak wyglądamy, ani jakie ubrania nosimy. Mamy prawo być takimi jakimi jesteśmy. Najważniejsze jest to, żebyśmy byli dobrymi ludźmi.

Dagmara Byczek

więcej
Bohateron

Podziękowania od Zespołu projektu BohaterON dla naszej szkoły.

więcej
Mydełka glicerynowe

   W dniu 19 stycznia 2018 r. uczniowie w naszej szkole wzięli udział w warsztatach kreatywno-edukacyjnych pt. "Mydełka glicerynowe".

   Warsztaty polegały na samodzielnym wykonaniu glicerynowych mydełek. Dzieci wybierając kolor, zapach, kształt i dodając wybrane przez siebie dodatki stworzyły własne oryginalne mydełka.

   W drugiej części warsztatów p. Magdalena Ilecka zaprezentowała uczniom pokazy chemiczne, dzięki którym odpowiedziały  m.in. na pytanie dlaczego mydło myje? Uczniowie klas V-VII mogli zobaczyć, jak zrobić tzn. pastę do zębów dla słonia.

    Na zakończenie, dzieci z pomocą nauczyciela pakowali swoje kolorowe mydełka w ozdobne torebki, które podarują swoim Dziadkom.

Dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

więcej
"Dobre maniery....."

   "Dobre maniery mamy i nimi się wyróżniamy" pod tym tytułem uczniowie klasy I przedstawili scenkę na podstawie podręcznika do savoir-vivre. W swoim wystąpieniu przedstawili i przypomnieli uczniom naszej szkoły, jak należy się zachowywać, aby budzić wśród ludzi zachwyt i życzliwość, czyli jak być człowiekiem dobrze wychowanym.


Aleksandra Wiśniewska


  

więcej
Witamy Boże Dzieciątko

"Minęły szybko cztery tygodnie adwentu. Nadszedł dzień z taką tęsknotą oczekiwany. Wigilia..."


   W środę (20.12.2017r.) z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z młodszych klas, rodziców oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klas V-VII i oddział przedszkolny, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrustusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.


Marianna Olczak

więcej
Agresja? Nie w naszej szkole!

   18 XII 2017 r gościliśmy znanego już nam pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Radziejowa- Pana Roberta Zaradzkiego, który w bardzo przystępny sposób przybliżył nam temat agresji, jej rodzajów i skutków. Tak więc agresja to nie tylko przemoc fizyczna. To nawet małe, niewinne, powtarzające się uszczypliwe uwagi pod adresem koleżanki czy kolegi, rodzeństwa i rodziców. Jesteśmy tego świadomi i agresji mówimy STOP.
   Będziemy pracować nad tym, aby to zjawisko nie miało miejsce w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6