Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Lipiec 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

3 Maja

   Dzisiaj w ramach obchodów rocznicowych, w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość  z okazji  227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny ?Wiwat Konstytucja!?,  uświadamiając  wszystkim obecnym znaczenie majowego święta.
Na pamiątkę tamtych wydarzeń wszyscy uczniowie w obecności sztandaru szkolnego odśpiewali hymn państwowy.Monika Rydelek

więcej
Akademia Ekologiczna z okazji Dnia Ziemi

   Ziemia niegdyś czysta i zielona teraz jest coraz słabsza, coraz brudniejsza, jej zieleń znika pod wytworami cywilizacji. Uczniowie klasy V przygotowali ekologiczne doniesienia Ekoekspresu o stanie naszej planety. Inscenizację urozmaiciły piosenki o wiośnie w wykonaniu uczniów klas IV a i b oraz klasy V.


Zuzanna Lach

więcej
Pierwsza pomoc przedmedyczna

   W środę, 18 kwietnia, uczniowie klas III ? VII naszej szkoły mieli okazję zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo omówiono tryb postępowania w sytuacji zagrożenia np. jak wzywać pomoc lub kogo powiadamiać. Zajęcia przeprowadziła  Janina Kowalska - instruktor terenowy PCK z Zarządu Rejonowego w Radziejowie.


J. Tumińska

więcej
,, O listonoszu Jasiu, który uczy nas przyjaźni?

Dnia 17 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoim starszym kolegom i koleżankom scenkę o charakterze profilaktycznym, pt. ,, O listonoszu Jasiu, który uczy nas przyjaźni? wg scenariusza Pani Ilony Maciejewskiej. Maluszki zaprezentowały historię dwóch skłóconych biedronek Asi oraz Kasi, które dostrzegały wyłącznie swoje walory zewnętrzne. Główny bohater -  listonosz ? Jaś uświadomił biedronkom, że nie ważny jest wygląd zewnętrzny, lecz dobre serce, szacunek i przyjaźń w życiu człowieka.  

Przedszkolaki zaprezentowały ciekawą część artystyczną w pięknych, kolorowych i barwnych strojach przygotowanych przez rodziców ? DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i pomoc.

 

                                                                                                                      Opracowanie:

                                             Barbara Panfil

więcej
DZIEŃ OTARTY W PRZEDSZKOLU

   Dnia 6 kwietnia 2018 roku odbył się w naszym Oddziale Przedszkolnym ,, Dzień Otwarty?.

   Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola,w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal oraz obiektem przedszkola.

   Miłych gości serdecznie powitała p. Dyrektor Elwira Kłosowska. Następnie rodzice obejrzeli przygotowaną przez p. Barbarę Panfil prezentację multimedialną, pt. : ,, Dziecko w przedszkolu ? jego aktywność, a podstawa programowa?. Goście otrzymali również folder informacyjno ? promujący przedszkole.  Po prezentacji rodzice i ich pociechy wzięli udział w zabawach integrujących grupę, które opracowała i przeprowadziła p. Barbara Panfil przy współpracy p. Ilony Maciejewskiej i p. Justyny Rosińskiej. Po zakończonych zabawach dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej, którą był składany z elementów - ,, kotek?.

   W nagrodę każdy uczestnik otrzymał swoją pracę oraz balonika.

   Niewątpliwie był to dzień wesoły, kolorowy i pełen wrażeń.

   Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci przedszkolnych.

   Na pożegnanie każdy uczestnik spotkania i ,, ten duży i ten mały? został obdarowany miłym upominkiem ? niespodzianką.

   W imieniu organizatorów ,, Dnia Otwartego?  serdecznie i gorąco dziękujemy przybyłym rodzicom i ich pociechom za udział w naszym spotkaniu oraz  umileniu czasu swoją obecnością. Wielki ukłon kierujemy również w stronę rodziców dzieci przedszkolnych, którzy zaangażowali się na rzecz naszej placówki i  przygotowali słodki poczęstunek dla gości.

 

                                                                                             Opracowała:

Barbara Panfil

więcej
Komunikat dla Rodziców i Opiekunów


więcej
Dzień Kobiet w Oddziale Przedszkolnym

      Dnia 8 marca br. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty i życzenia. Natomiast dla najmłodszych przygotowano ciekawy program : zabawy z animatorem, malowanie twarzy, zabawy przy muzyce.  Był to dzień pełen wrażeń dzięki współpracy z rodzicami i ich zaangażowaniu w podjęta akcję na rzecz naszej placówki.  Z pewnością najpiękniejszym podziękowaniem były uśmiechy wdzięczności na pięknie wymalowanych twarzach dzieci.          

                                         Barbara Panfil

więcej
Fotorelacja Etiopia

   Czy można odbyć podróż nie ruszając się z miejsca? O tym, że jest to możliwe przekonaliśmy się 5 marca, kiedy gościliśmy w naszej szkole podróżnika, pana Radosława Kożuszka, który zaprezentował fotorelację z wyprawy do Etiopii.

więcej
Muzeum Etnograficzne we Włocławku

   8 marca dzieci z oddziały przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Włocławku i mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych.
   Podczas spotkania uczniowie samodzielnie wykonali ruchomego kurczaczka oraz kartkę wielkanocną. Pani prowadząca opowiedziała o dawnych zwyczajach Wielkanocnych naszego regionu. Zapoznała zgromadzonych z gwarą kujawską czytając wierszyki, które pisano dawniej o wybrankach serca.
  Dziękujemy serdecznie za bogatą w ciekawostki regionalne lekcje.


Wychowawcy
"0" i I-III

więcej
"Palma Kujawska"

   7 marca grupa uczniów z klas IV-VI wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego we Włocławku i uczestniczyła w warsztatach plastycznych "Palma Kujawska".
   Podczas spotkania prowadzonego pod kierunkiem Pani Wąsik uczniowie samodzielnie wykonali palmę kujawską oraz poznali zwyczaje Wielkanocne naszego regionu. Wybrańcy zmierzyli się z gwarą kujawską, czytając wierszyki, które dawniej pisali o swoich wybrankach (a czasami i mniej urodziwych dziewczętach) i wypadli w tym starciu znakomicie.
   Zabawa była przednia a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.


Monika Rydelek
Zuzanna Lach

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6