Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Luty 2024  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Ogolnopolska akcja-Szkoła do hymnu

Ogólnopolska akcja

 

            11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. W tym dniu wspominamy i czcimy - oddanie, bohaterstwo, męstwo oraz waleczność naszych przodków, którzy ,,przelali krew", aby Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

 

                                                ,, Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna?.

                                                                                                                                  Seneka Młodszy

 

            Z okazji Święta Niepodległości nasza placówka przystąpiła do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,, Szkoła do hymnu" i odśpiewania  ,, Mazurka Dąbrowskiego" we wtorek, 10 listopada b.r. o godzinie 11:11. W akcji wzięły udział klasy starsze oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

            W dniach poprzedzających Święto Niepodległości w przedszkolu odbywały się zajęcia , guizy o tematyce patriotycznej. Powstało wiele, ciekawych prac plastycznych.

             Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy VIII na godzinie z wychowawcą obejrzeli prezentację dotyczącą historii Święta Niepodległości. Ponadto młodzież przygotowała zgaduj- zgadulę związaną tematycznie z okazjonalnym świętem. Chętni uczniowie zaprezentowali wybrane postacie, które szczególnie wpłynęły na bieg wydarzeń historycznych.

            Klasa IV/V w związku z Narodowym Świętem Niepodległości obejrzała film, pt. "Z albumu Dziadka" dotyczący życia J. Piłsudskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości.

             Natomiast klasa VII ,,a" na godzinie z wychowawcą zreferowała po wcześniejszym przygotowaniu znaczenie świąt narodowych oraz państwowych w kulturze i tradycji Polaków. Istotę symboli narodowych, ich rolę i znaczenie.

            Święto Niepodległości klasa VI uczciła poprzez przypomnienie tradycji historycznej i  historii powstania  symboli narodowych (prezentacja multimedialna) oraz rozwiązanie quizu online.

Ponadto na lekcji historii w klasie IV uczniowie mieli możliwość,, zapoznania z bohaterem narodowym Józefem Piłsudskim i jego zasługami. Młodzież obejrzała film, pt. " Józefa Piłsudskiego marzenia o niepodległej Polsce"

            Dla wszystkich uczniów zostały przesłane linki z zabawami o tematyce dotyczącej dwudziestolecia międzywojennego. Szczególnie zachęcano młodzież do przeczytania lektury

,,Mazurek Dąbrowskiego". Klasa  VIII miała również możliwość wirtualnego zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii poszczególne inicjatywy odbywały się w formie on-line na poszczególnych grupach.

 

            Istotą obchodów Święta Niepodległości oraz podejmowanych inicjatyw, było uwrażliwienie dzieci i młodzieży do poszanowania Ojczyzny, a także kształtowania właściwych postaw patriotycznych.

 

                                                                                                                         Barbara Panfil