Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Grudzień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Dzień Chłopaka i Dziewczynki

   W piątek (5.10. br) spotkaliśmy się w szczególnym dniu - Dniu Chłopca i Dziewczynki. Świętowaliśmy wspólnie z rodzicami biorąc udział w grach, zabawach muzycznych i plastycznych. Rodzice przygotowali również dla swoich pociech słodki poczęstunek. Radość i uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, ponieważ chwile spędzone razem są najcenniejsze.
   Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i czekamy na kolejne spotkania.


Dagmara Byczek

więcej
Jesień w lesie

   Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów, cudownych widoków jak również bogata w dary - kasztany, żołędzie, grzyby, czy owoce i warzywa.
   Dnia 3 października br dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wybrali się na wycieczkę do lasu w Osięcinach. Wędrówka leśnymi szlakami dostarczyła wielu ciekawych informacji na temat naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew , liści i owoców. Z zainteresowaniem słuchały opowieści pana leśniczego o zwyczajach leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do zimy.
   Dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą lekcję przyrody.

Dagmara Byczek

więcej
Spotkanie z ratownikiem medycznym

   W piątek (28.09. br) w oddziale przedszkolnym zagościł ratownik medyczny. Spotkanie miało na celu przypomnienie charakterystycznych cech zawodu, utrwalenie numeru alarmowego oraz przećwiczenie rozmowy z dyspozytorem. Dzieci mogły obejrzeć ubrania specjalnie stosowane w pracy ratownika oraz z bliska poznać wyposażenie karetki pogotowia. Spotkanie tradycyjnie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.
   Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i ciekawe spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie

   Dnia 26 września br. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III gościły w siedzibie Komendy powiatowej straży pożarnej. Celem spotkania było przypomnienie tematów z zakresu ochrony przeciwpożarowej - utrwalenie numerów alarmowych, ćwiczenia w przeprowadzaniu rozmowy z dyspozytorem. Dzieci miały również okazję poznać obiekt - Powiatowe Stanowisko Kierowania, spryt ratowniczo - gaśniczy, pojazdy pożarnicze. Każde dziecko mogło przymierzyć ubranie specjalne, założyć hełm strażacki czy wsiąść do wozu strażackiego. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem a dzieci szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do szkoły. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania i miłe przyjęcie.

Dagmara Byczek

więcej
Informacja dla Rodziców

   W szkole istnieje możliwość kontaktu z pedagogiem szkolnym we wtorki w godzinach 9:15-11:15. Konsultacje należy uzgodnić wcześniej.

więcej
Dzień Przedszkolaka

   "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
   20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasi milusińscy rozpoczęli świętowanie od zabaw muzyczno-ruchowych, nadmuchiwanie baloników, które później ozdabiały, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Również rodzice włączyli się do organizacji święta poprzez przygotowania zdrowego poczęstunku dla dzieci. Dzień minął nam w miłym i radosnym nastroju.


Dagmara Byczek

więcej
Spotkanie z policjantem

   18 września radziejowscy policjanci odwiedzili przedszkolaków. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżował samochodem i poruszał się po drodze. Wysłuchały dlaczego ważne jest używanie elementów odblaskowych.
   Policjanci wytłumaczyli również maluchom, dlaczego nie powinny rozmawiał z nieznajomymi osobami ani przyjmować od nich słodyczy. Wytłumaczyli jak postąpić w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Jaką postawę powinniśmy przyjąć w wypadku ataku psa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
   Bardzo serdecznie dziękujemy dzielnicowym sierż. szt. Przemysławowi Jarka oraz mł asp. Rafałowi Przybyszowi za przyjęcie zaproszenia.


Dagmara Byczek

więcej
Nowy Rok Szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

   Wakacje już dobiegły końca zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do murów naszej  kochanej szkoły. Trzeciego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie,  wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 r.

   Pani Dyrektor  bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski

 

więcej
Ostatni dzwonek...

   22 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej ostatni raz w roku szkolnym 2017/2018 zebrali się, by dzień rozpocząć od błogosławieństwa. Następnie zebrali się na sali gimnastycznej, by pożegnać się ciepłymi słowami i szczerym uśmiechem. Dzień uświetnił montaż słowno-muzyczny.
   Pani dyrektor gorącymi słowami pożegnała wszystkich. Ponadto  życzenia wakacyjne przekazali przybyli goście.
  Po wspólnej uroczystości wychowawcy rozdali świadectwa i wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.
   Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, słońca i uśmiechu. Zatem do zobaczenia we wrześniu!!!

więcej
PCK

12.06.2018 roku członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w pikniku, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie. Na piknik przebiegający pod hasłem "Właściwe nawyki żywieniowe - stawką jest zdrowie" uczniowie klasy VII przygotowali kosz ze zdrową żywnością. Spotkaniu towarzyszyła miła i przyjazna atmosfera.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8