Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Kwiecień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Klasy czwarte

   30 października społeczność szkolna uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez klasy czwarte. Podczas uroczystości klasy "przedstawiły się" za pomocą krótkiego wystąpienia. W radosnym nastroju czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę.
   Po mile spędzonym czasie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Wychowawcy klas IV

więcej
Ślubowanie Klasy Pierwszej

  Na trwałe w tradycję naszej szkoły wpisało się ślubowanie uczniów klas pierwszych. 25 października 2017 r. nowi uczniowie oficjalnie wstąpili w szeregi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi.
  Prowadzący serdecznie powitał gości: Sekretarz Gminy Osięciny p. Halinę Urbańską, Radnego Gminy p. Mariusza Krzemińskiego,
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Krystynę Pawlak, Dyrektora Oddziału Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego p. Irenę Kotlewską wraz z pracownikiem p. Agnieszką Markowską, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Anitę Kaczmarek, Dyrektora Szkoły p. Elwirę Kłosowską, Rodziców, a przede wszystkim bohaterów spotkania czyli uczniów klasy pierwszej wraz z wychowawcą.
   Pierwszoklasiści w montażu muzyczno-poetyckim, przygotowanym specjalnie na tę okazję, popisali się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Mimo stresu związanego z publicznym występem świetnie dali sobie radę. Zgromadzeni nagrodzili dzielnych Pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawę udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.
   Po ślubowaniu pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali od przybyłych gości życzenia oraz prezenty.
   Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Aleksandra Wiśniewska

więcej
Wyjazd do Radziejowa

   17 i 24 października uczniowie klas IV, V i VI wraz z opiekunami odwiedzili Izbę Regionalną w Radziejowie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Dzięki pani Płaczkowskiej i pani Jałoszyńskiej usłyszeli wiele ciekawostek historycznych o życiu, pracy oraz rozrywkach dawnych mieszkańców Kujaw. Ponadto dzieci obejrzały bogaty księgozbiór tzw. "Biblioteki Ziemiańskiej" i interesujące sprzęty, przedmioty, związane z życiem codziennym dawnej kujawskiej rodziny (m.in. dwojaki, garnki żeliwne, kopystki, żurowniki, maglownice, żelazka na parę i duszę). Uwagę dziewczynek przykuły przede wszystkim kołowrotek i malownicza skrzynia wianna oraz stroje kujawskie.
  Na końcu uczniowie zwiedzili salę historyczną, poświęconą głównie zbiorom z okresu II wojny światowej (broni, pociskom, mundurom żołnierskim, manierkom).
  Wszystkie grupy z zainteresowaniem zwiedziły izbę i na końcu chętnie wpisały się do księgi pamiątkowej.

Monika Rydelek

więcej
Z wizytą w WCEE we Włocławku

Dnia 20 października 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III odwiedziły Wojewódzkie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. "Jesień w przyrodzie". Dzieci poznały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie oraz dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Podczas zajęć warsztatowych utrwaliły zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne i samodzielne wykonanie wyklejanki grzybów ziarnami. Dzieci z uśmiechem na twarzy, bogate w nową wiedzę i doświadczenia szczęśliwe wróciły do szkoły.


Sylwia Dębowa

więcej
Jesień, jesień kolorowa...

   Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów, cudownych widoków jak również bogata w dary - kasztany, żołędzie, grzyby, czy owoce i warzywa.
   Dzieci z oddziału przedszkolnego, we wtorkowy poranek, postanowiły wykorzystać niektóre z tych darów i zrobić owocowo-warzywne stworki. Maluszkom podsuwała pomysły i pomagała w wykorzystywaniu prac pani Krystyna Stępińska, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Efekty były nie tylko estetyczne ale i smaczne. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Było Dużo śmiechu i zabawy.

Dagmara Byczek

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Elwira Kłosowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

  Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich obecnych na artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką  klimat szkolnego życia oraz wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

  Na zakończenie uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

   Po montażu słowno- muzycznym zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spędzili miło czas przy herbatce i ciasteczku.

                                                                      Samorząd Uczniowski

więcej
"Pastuszek Kłamczuszek"

   Dnia 10.10.2017 roku dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach gościliśmy Teatr Bajeczny z Bydgoszczy, który zaprezentował "Pastuszka Kłamczuszka". Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, że nie warto kłamać, poznali polską muzykę ludową oraz obyczaje. W przedstawieniu poruszony był również temat patriotyzmu. Wszystkim bardzo się podobało.
   Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach za zorganizowanie przedstawienia. Czekamy na dalszą współpracę i więcej tak wspaniałych propozycji przedstawień.

Marianna Becińska

więcej
"Szlakiem Piastowskim"

   5 października uczniowie klas IV-V wraz z opiekunami  pojechali na wycieczkę ?Szlakiem Piastowskim?. Pomimo niesprzyjającej pogody wrażeń nie zabrakło.
   Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pierwszej stolicy Polski, pierwszej metropolii kościelnej i miasta Św. Wojciecha- Gniezna. Tam zobaczyliśmy gotycką Katedrę Gnieźnieńską, w której znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz prezbiterium z relikwiami  Św. Wojciecha. 
   Następnie zwiedziliśmy rekonstrukcję prasłowiańskiego grodu Biskupina. Tam mieliśmy okazję zobaczyć  jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców. Spotkaliśmy rzemieślników zajmujących się rogownictwem, tkactwem. Zobaczyliśmy też oryginalną chatę pałucką z II poł. XVIII wieku przeniesioną na teren rezerwatu ze wsi  Biskupin oraz fragment scenografii z filmu ?Stara baśń?. Po drodze widzieliśmy  owce wrzosówki, kozy oraz  koniki polskie. Poza tym mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach  lepienia z gliny. Poznaliśmy technikę lepienia garnków przez ówczesne mieszkanki oraz sposób ich ozdabiania i wypalania. Samodzielnie je wykonaliśmy i zabraliśmy na pamiątkę do domów. Ponadto obejrzeliśmy repliki naczyń z różnych kultur archeologicznych.
Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do Kruszwicy. Najwięcej wrażeń dostarczył nam rejs statkiem?Rusałka? po jeziorze Gople. 
Pomimo zmęczenia udział w wycieczce dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć oraz pomógł w praktycznym doświadczeniu historii Polski z najdawniejszych lat.


Monika Rydelek

więcej
Żywa lekcja historii

   4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej, bo żywej lekcji historii organizowanej przez grupę historyczną Kapsuła Czasu z Torunia.
   Podczas niezwykłej podróży w głąb dziejów poznali życie chłopa, mieszczanina i rycerza w średniowieczu. Mogli "dotknąć" historii dzięki bogatej oprawie w postaci historycznych rekwizytów i strojów. Co odważniejsi wzięli udział w pojedynku, poczuli ile ważyła kolczuga i miecz oraz zaprezentowali się w strojach ówczesnej epoki.
   Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o nowe ciekawe zagadnienia dotyczące tematu.

Monika Rydelek

więcej
Dzień Chłopca w oddziale przedszkolnym

   29 września br spotkaliśmy się w szczególnym dniu - Dniu Chłopaka. Rodzice oprócz tradycyjnych upominków przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek oraz radość, uśmiech i niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy.
   Serdecznie dziękujemy za chwile spędzone razem i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8