Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Styczeń 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Witamy lato

   21 czerwca 2017r. klasa III b wraz z rodzicami i wychowawcą wybrała się do ogrodu pana Rakowskiego.
    Dzień był gorący jak przystało na rozpoczęcia lata. Dzieci świetnie się bawiły na boisku grając w piłkę, korzystały intensywnie z placu zabaw. Odpoczywały nad "jeziorkiem" wygrzewając się na plaży i podziwiając cudowne rośliny oraz rybki. Mamy zadbały o część kulinarną serwując grillowane, ciasteczka i zimne napoje. To były cudowne chwile!

                                                  Aleksandra Wiśniewska

więcej
Pielgrzymka do Lichenia

    

           Dnia 9 czerwca 2017r. dzieci I Komunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Po dotarciu na miejsce pojechaliśmy do lasu grąblińskiegoi poznaliśmy historię objawień Matki Bożej. Następnie zwiedzaliśmy kościół św. Doroty i kaplicę Świętego Krzyża.  Wchodząc na licheńską Golgotę, rozważaliśmy poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św., w czasie której dziękowaliśmy za dar I Komunii Świętej. Z okazji 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej, każde dziecko otrzymało medalik z wizerunkiem NMP Licheńskiej. Po Mszy św. zwiedzaliśmy bazylikę, mieliśmy też czas na pobranie wody ze źródełka, zakup pamiątek i spacer.

     Pogoda podobnie, jak w dniu I Komunii Świętej dopisała. Była to nie tylko duchowo dobrze przeżyta pielgrzymka, ale także pouczająca i udana wycieczka.

Marianna Olczak

więcej
Nad jeziorem Gopło...

     

         9 czerwca klasa 3a z rodzicami i wychowawcą wybrała się na wycieczkę do położonego nad jeziorem Gopło gospodarstwa agroturystycznego w Połajewku.
Mieliśmy okazję podziwiania mini-zoo, w którym widzieliśmy  między innymi piękne sarny. Mogliśmy również odpocząć nad jeziorem połączonego z różnymi aktywnościami: zabawą na huśtawce, grą w piłkę i przeciąganiem liny. Wieczorem raczyliśmy się pysznymi grillowanymi kiełbaskami przy ognisku.
      Dzień był cudowny, pogoda i humory dopisywały, wszyscy dobrze się bawili. Tym ukłonem w stronę wakacyjnej atmosfery klasa 3a zakończyła ostatni ze swoich wyjazdów.
Teraz oczekujemy tylko na lato!

                                                                                   Monika Rydelek

więcej
XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego " Z matematyką za pan brat"

      30 maja 2017r. już po raz dwunasty uczniowie klas III z powiatu radziejowskiego przystąpili do konkursu matematycznego.
     Zgodnie z regulaminem komisja wyłoniła laureatów: Jakub Marchwiński I miejsce SP Osięciny, Dawid Śmigielski II miejsce SP Osięciny, Michał Szajerski III miejsce SP Kościelna Wieś.
      Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy, drobne upominki i słodki poczęstunek.
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.

                                                   Aleksandra Wiśniewska

więcej
Gość z Afryki!

     W poniedziałek 12 czerwca 2017r. do Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi przybyła siostra zakonna Dariusza, pracująca od 12 lat w Ayos w Kamerunie (Afryka). Wizyta misjonarki była podziękowaniem za dary, jakie dzieci i parafianie z Kościelnej Wsi przekazali do afrykańskiej szkoły.
     Siostra Dariusza opowiedziała jak żyją, uczą się i pracują ludzie w Kamerunie. Obejrzeliśmy ciekawy film, mieliśmy możliwość zobaczyć prace uczniów: rzeźby, hafty, obrazy, torebki. Nasze dziewczynki przez chwilę wcieliły się w rolę tamtejszych koleżanek, ubierając stroje jakie one noszą.
    Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały siostrze pytania, na które Ona udzielała obszernych odpowiedzi.
    Siostra Dariusza przybyła w towarzystwie księdza Tomasza, wikariusza Parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu i tamtejszych parafian. Księdzu Tomkowi serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego niezwykłego spotkania i życzymy dalszej owocnej współpracy z naszą szkołą. Przemiłej Siostrze życzymy zdrowia i wytrwałości w pracy na misjach w Kamerunie.

             Marianna Olczak

więcej
Zwiedzamy Płock

    Dnia 18 maja 2017r. o godzinie 8.00, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas II i III wyruszyły wraz z nauczycielami na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie płockiego zoo, połączone z zajęciami edukacyjnymi. Po wielu wojażach udaliśmy się na posiłek w restauracji McDonalds. Gdy odpoczęliśmy wyruszyliśmy na spacer po zabytkowej części Płocka. Następnie udaliśmy się nad przepiękną polską rzekę Wisłę i udaliśmy się w rejs statkiem.
      Na zakończenie świetnie bawiliśmy się w sali zabaw Happy Park. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do swoich domów.

                                                                   Sylwia Dębowa

więcej
Rajd rowerowy!

    Dnia 26 maja 2017r. odbyła się III edycja "Rajdu rowerowego." Udział w wycieczce rowerowej wzięli uczniowie klas V-VI SP Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi w sumie ok. 15 osób. Była to wspaniała przygoda oraz idealna forma aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego.
    Dziękujemy pani Anecie Jurgielskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

                                           Adam Wojtczak

więcej
Czytanie...

    We wtorek (16 maja) oddział przedszkolny odwiedziła pani Anita Kaczmarek- mama Paulinki.
    Pani Anita, w ramach rozpowszechniania czytelnictwa, przyjęła zaproszenie dzieci z klas O-III i z zaangażowaniem czytała maluchom wybrane przez siebie książki. Zrobiła to profesjonalnie i zabawnie. Dzieciaki słuchały uważnie i chętnie odpowiadały na pytania. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy pani Kaczmarek za poświęcony czas.

                                                        Dagmara Byczek

więcej
"Miałby dziś 97 lat..."

    18 maja 1920r. w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, Wielki Polak, który został Papieżem. Dziś (w 2017r.) Święty Jan Paweł II miałby 97 lat, ale swoje Urodziny świętuje w Domu Ojca. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poprzedzony udziałem społeczności szkolnej w Nabożeństwie Majowym, a zakończony poczęstunkiem w postaci wadowickich kremówek, które młody Karol Wojtyła po maturze jadał z przyjaciółmi. Kremówki przyjechały do nas oraz okolicznych szkół  prosto z Wadowic.
      Dziękujemy za włączenie nas do tego przedsięwzięcia zaprzyjaźnionemu ks. Tomaszowi Fischerowi- wikariuszowi z Lubrańca i życzymy ludzkiej wdzięczności za dobro, które czyni wraz z członkami Koła Caritas dla swoich Parafian i nie tylko.

                                           Marianna Olczak

więcej
Wojaże po Gdańsku...

    12 maja uczniowie klas III-VI z opiekunami byli na wycieczce w Gdańsku. Pogoda dopisała. Dzieci poznały i przyjrzały się zabytkom tego pięknego miasta. Niesamowitych wrażeń dostarczył pobyt na statku "Sołdek". Ponadto pani przewodnik pokazała miejsca związane z II wojną światową na Westerplatte. Na koniec wszyscy spacerowali po plaży i podziwiali widok morza. Pełni wrażeń i emocji wycieczkowicze wrócili do domu.

                                                     Elżbieta Czapska

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8