Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Marzec 2019  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Poznajemy profile ZSRCKU w Przemystce

    Dnia 10 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi gościliśmy przedstawicieli ZSRCKU Przemystka. Poznaliśmy bardzo szeroką ofertę profili tej szkoły. Szczególnie bawiła nas Sówka Glebówka. Otrzymaliśmy drobne upominki, było bardzo ciekawie.

                                                        Uczniowie klasy VIII

więcej
Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny na plakat pt ."Zapobiegajmy pożarom" na etapie gminnym rozstrzygnięty.

 

Miło jest nam poinformować, iż nasi uczniowie Paweł Małkowski z klasy 3 oraz Bartłomiej Piernik z klasy 4 zakwalifikowali się do III powiatowego etapu konkursu plastycznego pod tytułem ,,Zapobiegajmy pożarom".Gratulujemy oraz trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu.

 

Aleksandra Dybowska 

więcej
Mikołajki

Wczoraj odwiedził nas przemiły gość...

Warsztaty bożonarodzeniowe

  Uczniowie klas I - III rozpoczęli przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. 4 grudnia uczestniczyli w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez panią Agnieszkę Becińską. Z wielkim zaangażowaniem wykonali przepiękne świąteczne choinki, które z dumą prezentowali na wystawie szkolnej. Wychowawcy klas wraz z uczniami serdecznie dziękują pani Agnieszce Becińskiej za zorganizowanie i przeprowadzenie tak atrakcyjnych zajęć.

Aleksandra Wiśniewska

więcej
Kraina Bombek

  W dniach 29-30.11.2018r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gniezna. Tam zwiedzili fabrykę bombek. Poznali pracę na czterech działach produkcji: ,,dmuchalni'', ,,srebrzalni'', ,,lakierni' , ,,dekoratorni'. Następnie brali udział w warsztatach plastycznych. Poznali tajniki dekoracji i pakowania bombek. Własnoręcznie dekorowali bombki, które spakowali do pudełek i zabrali do domów. Na koniec odwiedzili sklepik producenta, w którym podziwiali pełną gamę wyrobów fabryki. Każdy uczestnik otrzymał przepiękną imienną bombkę.

To była niezwykle ciekawa i atrakcyjna wycieczka.

Aleksandra Wiśniewska
Sabina Jałoszyńska

więcej
Wizyta strażaków

4 grudnia gościliśmy w naszej szkole Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Celem wizyty było omówienie zagadnień związanych z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową dotyczącą bezpieczeństwa i zasad zachowania się w przypadku zagrożenia pożarowego w okresie jesienno-zimowym.
Uczniowie z klas IV-VIII otrzymali wiele cennych wskazówek na temat postępowania w razie powstania pożaru w domu lub w szkole. Omówione zostały również sposoby postępowania na wypadek zatrucia tlenkiem węgla oraz sposoby powiadamiana służb ratowniczych w razie niebezpieczeństwa.

Monika Rydelek

więcej
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII

Warszawa, 4 grudnia 2018 r.   

 

 

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,

 

już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi ? uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum ? zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci ? posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.

więcej
Dzień Pluszowego Misia

     Dnia 23 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Święto to obchodzimy dopiero od 2002r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
    Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie, która mimo upływające czasu bywa największym przyjacielem dziecka.
    Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola swoich ulubieńców o których opowiadały kolegom i koleżankom, i wspólnie z nimi bawiły się. Po zabawach przyszedł czas na obejrzenie bajki z udziałem misia. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne, których bohaterem był miś.  Świętowanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Dzieci wróciły do domu ze swoimi przyjaciółmi oraz dyplomami Przyjaciół Pluszowego Misia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody Święta Misiów.

                                                 Dagmara Byczek

więcej
Dbamy o czystość i higienę

    Dziś (14.11.2018) przedszkolaków odwiedziła pielęgniarka - pani Jolanta Kłosińska. Pielęgniarka mówiła co to znaczy dbać o higienę, czym jest higiena, co robią dzieci każdego dnia, aby zachować czystość i higienę. Maluchy opowiadały jakie przybory potrzebne są do mycia rąk, ciała, czy do mycia zębów. Mówiły też jak one same dbają o higienę.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy pani Kłosińskiej za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenia pogadanki.

                              Dagmara Byczek

więcej
Otrzęsiny

 

    23 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się ?otrzęsiny? klasy IV. Co roku obchodzimy tę uroczystość, by przyjąć uczniów do społeczności klas starszych. W tym roku uczniowie SU pod kierunkiem wychowawcy klasy IV przygotowali na tę okoliczność różne konkurencje sprawdzające wysiłek fizyczny, hart ducha i poczucie humoru czwartoklasistów. ?Kociaki? świetnie poradzili sobie
ze wszystkimi zmaganiami.W radosnej atmosferze udowodnili, że potrafią dzielić czas na pracę
i zabawę. Za zgodą dyrektora szkoły i wszystkich zgromadzonych na sali zostali przyjęci w poczet uczniów starszych. Na zakończenie uroczystości czwartoklasiści złożyli ślubowanie, wysłuchali życzeń
i wykonali pamiątkowe zdjęcie.


                                               Monika Rydelek

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9