Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Wrzesień 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

W teatrze

   Dnia 27 listopada dzieci z klas młodszych wyjechały do Włocławka na spektakl "O psie Kasztanie, który chciał zostać detektywem". Była to wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu.
  Uczy dzieci odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Przygodom Kasztana towarzyszyły dźwięki autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów.
   Po spektaklu zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.,

Dagmara Byczek

więcej
Dzień Pluszowego Misia

   Dnia 24 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia. Bo Miś - pociesza, dodaje otuchy, jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy najbardziej go potrzebujemy.
   Maluszki przyniosły z domu swoje maskotki, zaprosiły do wspólnej zabawy przy piosenkach, których bohaterem był miś. Na zakończenie dzieci kolorowały sylwetki miśków.
   Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor a dzień minął zbyt szybko!


Dagmara Byczek

więcej
Czujemy się jak rybki w wodzie...

   W dniu 21 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III zakończyli kurs pływania w ramach ogólnopolskiego projektu "Umiem pływać". Podczas 10-godzinnych zajęć na krytej pływalni "PLUSK" w Radziejowie, pod kierunkiem instruktora pana Dawida Linowieckiego, uczniowie poznawali tajniki nauki pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie.
   Z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu zajęć. Frekwencja uczniów na zajęciach była zawsze bardzo wysoka.
   Udział w tym projekcie dał nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów i zachęcały do systematycznego i aktywnego stylu życia.
   Ostatnie zajęcia na basenie zostały zorganizowane w formie gier i zabaw z wykorzystaniem poznanych elementów nauki pływania. Dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych przeżyć.

Sylwia Dębowa

więcej
Komórka zbędna...

   W piątek zdecydowana większość uczniów naszej szkoły wzięła udział w wieczorze integracyjnym. Przekonaliśmy się, że można wspaniale spędzić piątkowe popołudnie, wieczór a nawet noc, nie używając komórek.
   Wspaniale bawiliśmy się wspólnie z nauczycielami. Nie zabrakło śpiewu, gier, filmów a także zajęć plastycznych.
   Wspólna kolacja była przyjemnością. Były długie rozmowy z rówieśnikami i różne psoty. Czuwali nad wszystkim nauczyciele, którzy poświęcili swój wieczór, abyśmy my mogli się wspaniale bawić. Dziękujemy i prosimy o "powtórkę".

Uczniowie


P.S. Zdjęcia z wieczoru można zobaczyć na naszym facebooku.

więcej
Z wizytą w pizzeri

   Dnia 14 listopada najmłodsze dzieci, z naszej szkoły, odwiedziły pizzerię Zorba w Dobrem. Dzięki uprzejmości właścicieli poznały tajniki powstawania ciasta do pizzy oraz składniki, których można do niej dodać. Kolejnym etapem spotkania było samodzielne przygotowanie pizzy przez dzieci, od ciasta zaczynając a na dodawaniu ulubionych składników kończąc. Po upieczeniu własnoręcznie przygotowanych przysmaków można było zasiąść do stolików i smakować swoich wyrobów. Zabawy, uśmiechu i radości tego dnia było dużo. Serdecznie dziękujemy właścicielom pizzerii Zorba w Dobrem za zaproszenie w smaczne spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej
Święto Odzyskania Niepodległości

   W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VII przygotowali przedstawienie upamiętniające odrodzenie się Polski po 123 latach niewoli.
   Podczas uroczystego apelu uczniowie przypomnieli trudną i bolesną drogę naszych przodków do niepodległości. Scenki prezentujące przysięgę Kościuszki i strajk dzieci we Wrześni zmusiły słuchaczy do zadumy nad historią. Prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VII, Mateusza Czyżewskiego, dodała powagi temu ważnemu świętu. Podczas uroczystości odbył się również szkolny konkurs pieśni i piosenek patriotycznych oraz rozstrzygnięcie dwóch innych konkursów - na plakat związany ze  Świętem Niepodległości oraz ortograficzny.
   Oto zwycięzcy konkursów:
- konkurs pieśni i piosenek patriotycznych
I miejsce - klasa II i III
II miejsce - klasa V
III miejsce - klasa IVa
- konkurs na plakat związany ze Świętem Niepodległości
I miejsce - Martyna Wiśniewska kl. VI
II miejsce - Łukasz Stępiński kl. VII
III miejsce - Kamil Kwiatkowski kl. IVa
Wyróżnienie - Mikołaj Świątkiewicz kl. III
Mistrzem ortografii wśród klas IV-V została uczennica klasy IVa- Nikola Skrzypińska.
Gratulujemy!!!

Monika Rydelek

więcej
Dzieci -dzieciom

   Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi w tym roku szkolnym włączyły się do akcji na misje "Słodka niespodzianka bożonarodzeniowa dla kolegi i koleżanki z Kamerunu".
   Wysyłamy tym razem kisiel, budyń i galaretki. Dziękujemy wszystkim za dar serca, który z pewnością ucieszy dzieci z odległej Afryki.

Mateusz Czyżewski
- przew. Samorządu
Uczniowskiego

więcej
Klasy czwarte

   30 października społeczność szkolna uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez klasy czwarte. Podczas uroczystości klasy "przedstawiły się" za pomocą krótkiego wystąpienia. W radosnym nastroju czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę.
   Po mile spędzonym czasie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Wychowawcy klas IV

więcej
Ślubowanie Klasy Pierwszej

  Na trwałe w tradycję naszej szkoły wpisało się ślubowanie uczniów klas pierwszych. 25 października 2017 r. nowi uczniowie oficjalnie wstąpili w szeregi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi.
  Prowadzący serdecznie powitał gości: Sekretarz Gminy Osięciny p. Halinę Urbańską, Radnego Gminy p. Mariusza Krzemińskiego,
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Krystynę Pawlak, Dyrektora Oddziału Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego p. Irenę Kotlewską wraz z pracownikiem p. Agnieszką Markowską, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Anitę Kaczmarek, Dyrektora Szkoły p. Elwirę Kłosowską, Rodziców, a przede wszystkim bohaterów spotkania czyli uczniów klasy pierwszej wraz z wychowawcą.
   Pierwszoklasiści w montażu muzyczno-poetyckim, przygotowanym specjalnie na tę okazję, popisali się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Mimo stresu związanego z publicznym występem świetnie dali sobie radę. Zgromadzeni nagrodzili dzielnych Pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawę udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.
   Po ślubowaniu pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali od przybyłych gości życzenia oraz prezenty.
   Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Aleksandra Wiśniewska

więcej
Wyjazd do Radziejowa

   17 i 24 października uczniowie klas IV, V i VI wraz z opiekunami odwiedzili Izbę Regionalną w Radziejowie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Dzięki pani Płaczkowskiej i pani Jałoszyńskiej usłyszeli wiele ciekawostek historycznych o życiu, pracy oraz rozrywkach dawnych mieszkańców Kujaw. Ponadto dzieci obejrzały bogaty księgozbiór tzw. "Biblioteki Ziemiańskiej" i interesujące sprzęty, przedmioty, związane z życiem codziennym dawnej kujawskiej rodziny (m.in. dwojaki, garnki żeliwne, kopystki, żurowniki, maglownice, żelazka na parę i duszę). Uwagę dziewczynek przykuły przede wszystkim kołowrotek i malownicza skrzynia wianna oraz stroje kujawskie.
  Na końcu uczniowie zwiedzili salę historyczną, poświęconą głównie zbiorom z okresu II wojny światowej (broni, pociskom, mundurom żołnierskim, manierkom).
  Wszystkie grupy z zainteresowaniem zwiedziły izbę i na końcu chętnie wpisały się do księgi pamiątkowej.

Monika Rydelek

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9