Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Maj 2024  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

"Dbając o higienę osobistą chronimy swoje zdrowie"

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej
dla dyrektorów przedszkoli, szkół
i placówek oświatowych


w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku
z pojawiającymi się w niektórych krajach
przypadkami zachorowań na koronawirusa

 

 

Dyrektorze,

§  porozmawiaj z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego
mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła
oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

§  wywieś w widocznym miejscu w szkole instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące
higieny osobistej;

§  zaapeluj do rodziców, by nie posyłali przeziębionych
i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

§  zwróć uwagę, aby do szkoły lub przedszkola
nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy;

§  poinformuj ucznia i rodzica, że jeśli nie miał kontaktu
z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

§  nie organizuj wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;

§  poinformuj rodzica, którego dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomił najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosił się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

§  powiadom rodzica dziecka do 8. roku życia,
że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy
(art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa,
Dz.U. 2017, poz. 1368);

§  sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane
na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego
i Ministerstwa Zdrowia. Podaj kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń
na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj
o jej działaniu innych ? tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

więcej
DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA

Dni otwarte przedszkola

więcej
DeutschmachtSpaü

 

Zgodnie z corocznym zwyczajem w klasach 7,  przy omawianiu tematów związanych z jedzeniem, uczniowie przygotowywali na języku niemieckim zdrowe kanapki. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dopiero poprawne opisanie wszystkiego w języku niemieckim dawało możliwość jej zjedzenia..., dlatego śmiechom i dobrej zabawie nie było końca.

(Deutschlehrerin - J. Drażek)

 

więcej
WALENTYNKI

WALENTYNKI

Piątek w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni w atmosferze miłości i przyjaźni. Uczniowie mieli okazję wysłać kartki walentynkowe do swoich przyjaciół za pomocą ,,Poczty Walentynkowej". Czas spędzony w szkole obfitował w różnorodne zabawy. Dzień Zakochanych był dla dzieci  okazją do wykonania pięknych serc walentynkowych. Nie zapomniano również o odpowiedniej dekoracji  korytarzy szkoły - wszędzie pojawiły się ozdoby w kształcie serc. Wspólne świętowanie było świetną okazją do wręczenia nagród w konkursie plastycznym ,,Jesień na Kujawach"   wyróżnieni zostali :

Anna Szajerska- przedszkole

Michał Orzechowski- przedszkole

Lena Pawlak - klasa II

Paulina Chosa - klasa II

Tańczono i bawiono się w rytm dyskotekowych przebojów nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.  Walentynki dostarczyły uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

 

Aleksandra Dybowska

więcej
DZIEŃ PIZZY

DZIEŃ PIZZY

Dzieci z klasy pierwszej oraz drugiej z apetytem zjadały pizzę świętując Międzynarodowy Dzień Pizzy.  Radość była ogromna!

Aleksandra Dybowska

więcej
,,Trzymaj formę"

,,Trzymaj formę"

,,Trzymaj formę" to konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu. Celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia   i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci oraz młodzieży. Podczas realizacji programu ,,Trzymaj formę" uczniowie pogłębiali wiedzę i przekazywali ją w ciekawy sposób uczniom z klas młodszych. Układali jadłospisy posiłków, tworzyli prezentacje oraz uczestniczyli w aktywności fizycznej, przygotowywali zdrowe potrawy. Zorganizowali akcje promujące zdrowe odżywianie i aktywny styl życia, dokonywali oceny własnej efektywności fizycznej .

Agata Smardzewska  

więcej
Informacja dla rodziców

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:
? 42 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe/przeciery owocowe,
? 40 porcji mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe/ przeciery owocowe/ zagęszczone przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa realizującego Program: http://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol. Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.

więcej
Zabawa


ZABAWA W czwartek 20 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa oraz sprzedaż ciast. Atrakcje te zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z Radą Rodziców. Królem balu został Piotr Chosa a Królową Paulina Chosa. Wszyscy bawili się świetnie tańcząc przy wspaniałej muzyce. Samorząd Uczniowski

więcej
"Razem na Święta"

więcej
"MISTRZ SŁÓWEK JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

WYNIKI  KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

"MISTRZ SŁÓWEK JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

 

W pierwszym etapie konkursu najwięcej punktów zdobyły uczennice:

- w kategorii klas V-VI: MAŁGORZATA OLCZAK

-w kategorii klas VII-VIII: PATRYCJA MAŁKOWSKA

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                      Sabina Jałoszyńska

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9