Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Styczeń 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Konstytucja 3 Maja

    Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV i VI zaprezentowali apel, na którym opowiedzieli o historii rozbiorów Polski, jej sytuacji w XVIII wieku oraz okolicznościach uchwalenia Konstytucji. Młodzi patrioci recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni związane z nadchodzącym świętem, uświadamiając słuchaczom rolę tej pierwszej w Europie Konstytucji w kształtowaniu świadomości i jedności narodowej Polaków oraz potrzebę obchodzenia święta 3 maja obecnie.

                            Monika Rydelek

więcej
Dla dzieci z Ayos

      Zakończyliśmy akcję charytatywną zbierania przyborów szkolnych dla naszych koleżanek i kolegów w Kamerunie (Afryka). Razem z Parafią św. Wawrzyńca zebraliśmy 40 kg darów serca. Właśnie trwa przygotowanie paczek do wysłania. Liczymy, że dotrą szczęśliwie do Afryki i sprawią radość tym, dla których jako społeczność szkolna i parafialna otworzyliśmy serca.
    Dziękujemy za wsparcie akcji, złożone dary i pomoc w pakowaniu przesyłki. Szczególnie dziękujemy anonimowym sponsorom za sfinansowanie wysłania paczek.

                                                        Marianna Olczakwięcej
Dzień wagarowicza, ale nie w naszej szkole...

     Pierwszy dzień wiosny to dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi szczególny dzień - Dzień Samorządności, w którym zamiast lekcji było dużo zabawy i ciekawych zajęć. Dzień ten upłynął pod hasłem "Czuję się bezpiecznie w mojej szkole". Wiosna zawitała do dzieci i zasypała wszystkich kwiatami. Ponadto odbył się pokaz mody wiosennej i oryginalnej fryzury także wiosennej. Tradycyjnie pani dyrektor Elwira Kłosowska przekazała symboliczną władzę w szkole uczniowi klasy VI. Szóstoklasiści wcieli się w rolę pedagogów i prowadzili zajęcia z humorem i pełne ciekawych pomysłów. Poprzez zabawy uczniowie mogli zrozumieć samych siebie. Społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie i bezpiecznie. Wszyscy pełni radości i satysfakcji wrócili do domu.

                                                   Elżbieta Czapska

więcej
Dni Otwarte już za nami...

    20.03.br. po raz pierwszy próg naszej szkoły przekroczyły dzieci, które wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu adaptacyjnym. Celem spotkania było nawiązanie bliższego kontaktu oraz rozbudzenie zaufania do nauczyciela. Zebranych powitała pani Dyrektor, która zapoznała przybyłych gości ze specyfiką i organizacją oddziału przedszkolnego i szkoły. W dalszej spotkania rodzice mieli możliwość poznania elementów pracy opiekuńczo- wychowawczej i dydaktycznej. Milusińscy mieli okazję oswoić się z naszym miejscem, nauczycielami i innymi dziećmi podczas wspólnej zabawy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
    Mamy nadzieję, że zarówno rekruci jak i ich rodzice nabrali przekonania, że czas spędzony w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny.

                                               Dagmara Byczek

więcej
"Zerwany kłos"...

    W dniu 17.03.2017r. w ramach rekolekcji parafialnych uczniowie klasy VI byli w Multikinie we Włocławku. Obejrzeli film pt. "Zerwany kłos". To historia błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej poniosła męczeńską śmierć w obronie wiary. Cierpienie, zwycięstwo miłości nad nienawiścią to przesłanie, które na pewno zagościło w sercach widzów.

                                                 Marianna Olczak

więcej
Pomagamy koleżankom i kolegom z Afryki

       W okresie postu w naszej szkole odbywa się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ayos w Kamerunie. Akcja potrwa do 7 kwietnia 2017r.

więcej
Czytamy...

 Dnia 02.03.2017r. w ramach rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzeici, odwiedziła nas pani Irena Zakrzewska - nauczyciel bibliotekarz.
  Pani Irena przeczytała dzieciom klika opowiadań np.:"Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci", "Kury nie pieją", "Krótkowzroczna żyrafa" dzięki którym maluchy spędzały miło czas, ale i utrwalały zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie lada wyzwaniem okazały się, przygotowane przez gościa łamańce językowe z którymi zmierzyły się chętne dzieci. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Dziękujemy pani Zakrzewskiej za poświęcony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie.

                                                     Dagmara Byczek

więcej
Podziękowania

Podziękowania.


W październiku tego roku szkolnego uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą – panią Elżbietą Czapską oraz panią Marianną Olczak  wzięli udział w kampanii   „ BohaterOn – Włącz historię” .Miło nam poinformować, że działania nasze nie pozostały niezauważone i na adres szkoły wpłynęły oficjalne podziękowania od zespołu projektu.


 

więcej
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO...

     

       Dnia 28 stycznia 2017r. przy dźwiękach wspaniałej muzyki bawiła się społeczność szkolna w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi. Podczas zabawy przeprowadzono mnóstwo konkursów. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i niespożytą energią. Wybrano też MISS i MISTERA szkoły. Dużą rolę odegrali rodzice, którzy licznie przybyli na imprezę i świetnie się bawili. Ponadto zorganizowali dzieciom poczęstunek. Dziękujemy zatem wszystkim rodzicom. Zabawa upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.


                                                        Elżbieta Czapska

więcej
Dzień Babci i Dziadka

  

W czwartek 26 stycznia uczniowie klas 0-3 przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich ukochanych dziadków, w prezencie ofiarowując im piosenki ,wierszyki i taniec. Uczniowie we wzruszający sposób okazali miłość swoim pierwszym po rodzicach wychowawcom i przewodnikom, im również występ przed pełną tak ważnej widowni  salą sprawił ogromną radość. Na zakończenie uroczystości wnuczęta odśpiewały  „Sto lat” i podarowały własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosiły jubilatów  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców . W nagrodę za włożoną pracę  dzieci otrzymały  od dziadków  ulubione słodycze.

                                              Monika Rydelek

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9