Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Lipiec 2018  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Komórka zbędna...

   W piątek zdecydowana większość uczniów naszej szkoły wzięła udział w wieczorze integracyjnym. Przekonaliśmy się, że można wspaniale spędzić piątkowe popołudnie, wieczór a nawet noc, nie używając komórek.
   Wspaniale bawiliśmy się wspólnie z nauczycielami. Nie zabrakło śpiewu, gier, filmów a także zajęć plastycznych.
   Wspólna kolacja była przyjemnością. Były długie rozmowy z rówieśnikami i różne psoty. Czuwali nad wszystkim nauczyciele, którzy poświęcili swój wieczór, abyśmy my mogli się wspaniale bawić. Dziękujemy i prosimy o "powtórkę".

Uczniowie


P.S. Zdjęcia z wieczoru można zobaczyć na naszym facebooku.

więcej
Z wizytą w pizzeri

   Dnia 14 listopada najmłodsze dzieci, z naszej szkoły, odwiedziły pizzerię Zorba w Dobrem. Dzięki uprzejmości właścicieli poznały tajniki powstawania ciasta do pizzy oraz składniki, których można do niej dodać. Kolejnym etapem spotkania było samodzielne przygotowanie pizzy przez dzieci, od ciasta zaczynając a na dodawaniu ulubionych składników kończąc. Po upieczeniu własnoręcznie przygotowanych przysmaków można było zasiąść do stolików i smakować swoich wyrobów. Zabawy, uśmiechu i radości tego dnia było dużo. Serdecznie dziękujemy właścicielom pizzerii Zorba w Dobrem za zaproszenie w smaczne spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej
Święto Odzyskania Niepodległości

   W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VII przygotowali przedstawienie upamiętniające odrodzenie się Polski po 123 latach niewoli.
   Podczas uroczystego apelu uczniowie przypomnieli trudną i bolesną drogę naszych przodków do niepodległości. Scenki prezentujące przysięgę Kościuszki i strajk dzieci we Wrześni zmusiły słuchaczy do zadumy nad historią. Prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VII, Mateusza Czyżewskiego, dodała powagi temu ważnemu świętu. Podczas uroczystości odbył się również szkolny konkurs pieśni i piosenek patriotycznych oraz rozstrzygnięcie dwóch innych konkursów - na plakat związany ze  Świętem Niepodległości oraz ortograficzny.
   Oto zwycięzcy konkursów:
- konkurs pieśni i piosenek patriotycznych
I miejsce - klasa II i III
II miejsce - klasa V
III miejsce - klasa IVa
- konkurs na plakat związany ze Świętem Niepodległości
I miejsce - Martyna Wiśniewska kl. VI
II miejsce - Łukasz Stępiński kl. VII
III miejsce - Kamil Kwiatkowski kl. IVa
Wyróżnienie - Mikołaj Świątkiewicz kl. III
Mistrzem ortografii wśród klas IV-V została uczennica klasy IVa- Nikola Skrzypińska.
Gratulujemy!!!

Monika Rydelek

więcej
Dzieci -dzieciom

   Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi w tym roku szkolnym włączyły się do akcji na misje "Słodka niespodzianka bożonarodzeniowa dla kolegi i koleżanki z Kamerunu".
   Wysyłamy tym razem kisiel, budyń i galaretki. Dziękujemy wszystkim za dar serca, który z pewnością ucieszy dzieci z odległej Afryki.

Mateusz Czyżewski
- przew. Samorządu
Uczniowskiego

więcej
Klasy czwarte

   30 października społeczność szkolna uczestniczyła w imprezie zorganizowanej przez klasy czwarte. Podczas uroczystości klasy "przedstawiły się" za pomocą krótkiego wystąpienia. W radosnym nastroju czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę.
   Po mile spędzonym czasie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami.

Wychowawcy klas IV

więcej
Ślubowanie Klasy Pierwszej

  Na trwałe w tradycję naszej szkoły wpisało się ślubowanie uczniów klas pierwszych. 25 października 2017 r. nowi uczniowie oficjalnie wstąpili w szeregi Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi.
  Prowadzący serdecznie powitał gości: Sekretarz Gminy Osięciny p. Halinę Urbańską, Radnego Gminy p. Mariusza Krzemińskiego,
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Krystynę Pawlak, Dyrektora Oddziału Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego p. Irenę Kotlewską wraz z pracownikiem p. Agnieszką Markowską, Przewodniczącą Rady Rodziców p. Anitę Kaczmarek, Dyrektora Szkoły p. Elwirę Kłosowską, Rodziców, a przede wszystkim bohaterów spotkania czyli uczniów klasy pierwszej wraz z wychowawcą.
   Pierwszoklasiści w montażu muzyczno-poetyckim, przygotowanym specjalnie na tę okazję, popisali się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Mimo stresu związanego z publicznym występem świetnie dali sobie radę. Zgromadzeni nagrodzili dzielnych Pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawę udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.
   Po ślubowaniu pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły i wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali od przybyłych gości życzenia oraz prezenty.
   Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Aleksandra Wiśniewska

więcej
Wyjazd do Radziejowa

   17 i 24 października uczniowie klas IV, V i VI wraz z opiekunami odwiedzili Izbę Regionalną w Radziejowie. Uczniowie mieli okazję zapoznania się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Dzięki pani Płaczkowskiej i pani Jałoszyńskiej usłyszeli wiele ciekawostek historycznych o życiu, pracy oraz rozrywkach dawnych mieszkańców Kujaw. Ponadto dzieci obejrzały bogaty księgozbiór tzw. "Biblioteki Ziemiańskiej" i interesujące sprzęty, przedmioty, związane z życiem codziennym dawnej kujawskiej rodziny (m.in. dwojaki, garnki żeliwne, kopystki, żurowniki, maglownice, żelazka na parę i duszę). Uwagę dziewczynek przykuły przede wszystkim kołowrotek i malownicza skrzynia wianna oraz stroje kujawskie.
  Na końcu uczniowie zwiedzili salę historyczną, poświęconą głównie zbiorom z okresu II wojny światowej (broni, pociskom, mundurom żołnierskim, manierkom).
  Wszystkie grupy z zainteresowaniem zwiedziły izbę i na końcu chętnie wpisały się do księgi pamiątkowej.

Monika Rydelek

więcej
Z wizytą w WCEE we Włocławku

Dnia 20 października 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III odwiedziły Wojewódzkie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. "Jesień w przyrodzie". Dzieci poznały zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie oraz dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Podczas zajęć warsztatowych utrwaliły zdobytą wiedzę poprzez zabawy edukacyjne i samodzielne wykonanie wyklejanki grzybów ziarnami. Dzieci z uśmiechem na twarzy, bogate w nową wiedzę i doświadczenia szczęśliwe wróciły do szkoły.


Sylwia Dębowa

więcej
Jesień, jesień kolorowa...

   Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów, cudownych widoków jak również bogata w dary - kasztany, żołędzie, grzyby, czy owoce i warzywa.
   Dzieci z oddziału przedszkolnego, we wtorkowy poranek, postanowiły wykorzystać niektóre z tych darów i zrobić owocowo-warzywne stworki. Maluszkom podsuwała pomysły i pomagała w wykorzystywaniu prac pani Krystyna Stępińska, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Efekty były nie tylko estetyczne ale i smaczne. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Było Dużo śmiechu i zabawy.

Dagmara Byczek

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Elwira Kłosowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

  Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich obecnych na artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką  klimat szkolnego życia oraz wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

  Na zakończenie uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

   Po montażu słowno- muzycznym zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spędzili miło czas przy herbatce i ciasteczku.

                                                                      Samorząd Uczniowski

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9