Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Luty 2023  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Pomagamy

więcej
"Szkoła pamięta"

więcej
Europejski Tydzień Kodowania

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający aktywny udział akcji CodeWeek 2019.więcej
Wycieczka do Warszawy

Klasy V- VIII wybrały się do Warszawy w ramach projektu unijnego "Wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów z gminy Osięciny". Bogaty program wycieczki obejmował zwiedzanie Senatu, przejazd w okolice Placu Zamkowego, Starówki i Krakowskiego Przedmieścia oraz Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Pan przewodnik oprowadzał nas po najważniejszych miejscach stolicy, w bardzo interesujący sposób przedstawiając bogatą historię tego miasta. Największą atrakcją była wieńcząca wycieczkę wizyta w niesamowitym Centrum Nauki Kopernik.

Sabina Jałoszyńska, Kinga Małkowska

więcej
Wyjazd do schroniska

        W czwartek 7 listopada br.uczniowie klas: VIb, V oraz oddziału przedszkolnego w imieniu wszystkich darczyńców, dostarczyli do włocławskiego schroniska zgromadzone dary.
       Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na terenie schroniska oraz pogadance na temat odpowiedzialności za każde stworzenie.
       Następnie zwiedziliśmy obiekt wraz z jego mieszkańcami. Witały nas merdające ogony, rozszczekane pyszczki i oczy pełne nadziei.
      Nasza wizyta w schronisku to dobry przykład, że od najmłodszych lat warto uczyć dzieci- miłości , szacunku dla zwierząt i ludzi. Należy zaszczepić w młodym pokoleniu pozytywne wartości, uwrażliwić na krzywdę, wpajać chęć niesienie pomocy pokrzywdzonym.
      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim  dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i wsparcie akcji.
      Dziękujemy za współpracę Pani Dyrektor, wychowawcom oraz władzom Gminy Osięciny.


                                                            Barbara Panfil

więcej
Święto Niepodległości

    8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem nauczycieli muzyki i historii zaprezentowali montaż słowno  - muzyczny. To jest moja Ojczyzna?. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści w refleksyjnym tonie pełnym zadumy i  radości oddali hołd historii i przypomnieli jaką musiała Polska przejść drogę do niepodległości.

Monika Rydelek


więcej
ZAPRASZAMY

więcej
SPOTKANIE Z AUDIOFONOLOGIEM

Wdrażając innowację pedagogiczną ,, Zdrowe odżywianie to podstawa" postanowiliśmy zaprosić Panią Justynę Kaftaniak , która pracuję w przychodni Eskulap w Radziejowie. Pani Justyna z wykształcenia jest audiofonologiem, opowiedziała nam na czym polega Jej praca. Przeprowadziła również pogadankę na temat odpowiedniego ubioru w czasie jesieni oraz zdrowego odżywiania. Nie zabrakło gier i zabaw tematycznych. Uczennice klasy 1 przygotowały pamiątkowe laurki w podziękowaniu za przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

 

Aleksandra Dybowska

więcej
Projekt BohaterOn

  

     W październiku uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji  BohaterON  i wykonali własnoręcznie kartki, które później wysłali do uczestników Powstania Warszawskiego. W  ten sposób mieli okazję uczcić ich heroizm i poświęcenie, a także udowodnić, że mimo upływu lat młodzież wciąż jest świadoma wagi powstania i pamięta o naszych bohaterach narodowych.

                                                                  Monika Rydelek

                                                                  Kinga Małkowska
więcej
Podsumowanie akcji "Dorośli i dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki

     Podobnie jak w zeszłym roku na terenie naszej placówki odbyła się akcja charytatywna (II edycja) na rzecz bezdomnych zwierząt z włocławskiego schroniska.
    Psy i koty, czy inne oswojone przez człowieka stworzenia, często nie znajdują przychylnego kąta w domu. Niejednokrotnie są chwilową zachcianką, zabawką , prezentem, który później trafia na ulicę. Odławiane zwierzęta trafiają  do przepełnionych schronisk, gdzie wiernie wyczekują za kratami przytuliska ukochanego człowieka. Mijają dni ich nadzieja na powrót człowieka i poprawę losu powoli wygasa. Czasami ich historia jest zupełnie inna. Przywiązane latami na krótkim łańcuchu, bez budy, czekają na miskę, ukochanego człowieka, który  może się pojawi. Wiele z tych zwierząt kończy swoje życie tragicznie, a oprawcami często bywają ich właściciele.
              PAMIĘTAJMY!!!!!!!!
"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś"
                                     Antoine Marie de Saint Exupery

             W dzisiejszym świecie jesteśmy zabiegani, często nie dostrzegamy potrzebujących.

Celem corocznej akcji jest wyrobienie wśród dzieci i młodzieży  wrażliwości na los innych. Priorytetem jest, aby młode pokolenie nie było obojętne na pokrzywdzonych przez los.

       Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest najprostszą formą włączenia dzieci i młodzieży w chęć  niesienia pomocy. Wszyscy darczyńcy mogą mieć satysfakcję i poczucie, że wiele od nich zależy, ponieważ ich gest poprawia warunki bytowania potrzebujących zwierząt.

     Składam serdeczne podziękowania dzieciom i młodzieży, a także niektórym pracownikom  za zaangażowanie w akcję. Duży ukłon kieruję w stronę rodziców, to dzięki Waszemu wsparciu dzieci mogły wziąć  udział w akcji zbiórki karmy.

    Dziękujemy Drodzy Rodzice za zrozumienie idei akcji, dziękuję, że kolejny raz wsparliście  akcje pomocy bezdomnym zwierzętom. Jednak najbardziej dziękuję Wam, że uczycie dzieci empatii, odpowiedzialności i wrażliwości  na krzywdę innych.

    W tym roku ilość zebranej karmy pobiła wszelkie rekordy!
    Uwaga, to aż ponad 180 kg oraz koce, kołdry, ręczniki i inne psie i kocie gadżety.
    Najbardziej zaangażowane klasy to:
    klasa 6b- 41,075kg
    oddział przedszkolny- 39,115kg
    klasa 6a- 29,815kg
    klasa 5- 29,750kg


                                                                         Barbara Panfil

więcej

 strona:  4 5 6 7 8 9 10 11 12