Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Luty 2023  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

,,Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś" pod tym hasłem 25 listopada świętowały dzieci  z oddziału przedszkolnego. Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Radości, śmiechu i dobrej zabawy nie brakowało nam prze cały dzień.

Dagmara Byczek, Barbara Panfil

więcej
Gminny Konkurs Recytatorski

   26 listopada uczniowie naszej szkoły: Paulina Kaczmarek, Paulina Chosa i Damian Kaczmarek wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt."Brzechwa dzieciom" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach. W kategorii klas II Paulina Chosa zdobyła tytuł "Mistrza Recytacji" natomiast w kategorii klas I Paulina Kaczmarek wyróżnienie i w kategorii klas III Damian Lewandowski wyróżnienie.
   Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Cieszymy się z ich sukcesów!

więcej
Pokaz historyczny "Wrzesień 39"

        2 grudnia naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto, która zaprezentowała uczniom klas III- VIII pokaz historyczny pt. ?Wrzesień 39?. Prowadzący omówili losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć bezpieczne repliki broni, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku.Po za tym zaprezentowano także musztrę, w której czynnie brali udział chętni uczniowie.


                                                         

                                                       

więcej
Poznajemy ciekawe zawody

   27 listopada uczniowie klasy V mieli okazję poznać ścieżkę kariery zawodowej Pani Magdaleny Wędzińskiej, nauczyciela wykładowcy z tytułem doktora na UKW w Bydgoszczy. Pani doktor opowiedziała o swoich zainteresowaniach i pasjach, które starała się rozwijać od najmłodszych lat.
Nie zabrakło wspomnień z czasów szkolnych i opowieści o aktualnych podróżach zawodowych.
W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania i byli pełni podziwu dla wytrwałości i sumienności oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy Pani Magdalenie Wędzińskiej za zaszczycenie nas swoją obecnością i przekazanie do biblioteki szkolnej książek, których była recenzentem oraz Pani Renacie Dąbek za zorganizowanie spotkania.

Monika Rydelek

więcej
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

29 listopada w Naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd  uczniowski zorganizował różne atrakcje dla młodszych kolegów i koleżanek. Uczniowie chętnie  bawili się  i pozowali do zdjęć w fotobudce, która cieszyła się największym zainteresowaniem wśród uczniów tego wieczoru. Nie zabrakło również kiermaszu świątecznego zorganizowanego przez Radę Rodziców. Bardzo  cieszymy się , że dyskoteka wzbudziła taką radość wśród uczniów.  

Aleksandra Dybowska

więcej
WYJAZD DO TEATRU

27 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrały się do teatru we Włocławku , gdzie obejrzeli spektakl pod tytułem ,,Przygody Wilka i Zająca".  Była to pouczająca lekcja z której dzieci dowiedziały się, że w życiu należy kierować się miłością oraz chęcią pomocy innym. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 

Aleksandra Dybowska

więcej
Dzień Kredki

...Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę...

  Dzisiaj 22 listopada dzieci w przedszkolu zamieniły szary dzień w kolorowy. Tego dnia świętowały Dzień Kredki. Na początek dowiedziały się jak powstają kredki oglądając krótki film, następnie wymyślały do czego można wykorzystać kredki i czym różni się rysowanie od kolorowania. Dzieci doskonaliły umiejętność liczenia z pomocą różnego rodzaju kredek oraz doskonaliły sprawność manualną podczas wykonywania pracy plastycznej. Uczestniczyły również w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence Kolorowe Kredki. Na zakończenie dzieci, dzięki uprzejmości rodziców, otrzymały skromne upominki.
Tak kolejny dzień upłynął maluchom na dobrej zabawie.

                                                      Dagmara Byczek

więcej
MAŁY MIŚ I PRAWA DZIECKA

     Prawa Dziecka, to takie zasady i umowy, którymi powinni się kierować wszyscy ludzie, aby się nawzajem nie krzywdzić i żeby wszyscy mogli żyć szczęśliwie.
w 30 rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka Mały Miś przypomniał przedszkolakom ich, prawa podczas różnego rodzaju zabaw ruchowych, kiedy to wybraliśmy się w Podróż do Krainy Praw Dziecka, podczas zabaw plastycznych - kiedy tworzyliśmy Drzewo Praw oraz podczas zabaw muzycznych - śpiewając piosenkę o prawach dziecka. 
Dzień (20 listopada) minął szybko na radosnej zabawie.

                                                     Dagmara Byczek
Barbara Panfil

więcej
Konkurs recytatorski

     19 listopada uczennice naszej szkoły, Martyna Jankowska, Katarzyna Roszak, Małgorzata Olczak, Oliwia Nowakowska, Magdalena Kwiatkowska, wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach.

W kategorii klas V- VI Oliwia Nowakowska zajęła III miejsce, natomiast w kategorii kl. VII- VIII Martyna Jankowska otrzymała wyróżnienie.

Cieszymy się z sukcesu naszych uczennic i serdecznie gratulujemy!


                                               Kinga Małkowska

   

więcej
"Szkoła do hymnu"

więcej

 strona:  3 4 5 6 7 8 9 10 11