Menu

  Strona główna
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
  RODO
  Jadłospis
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Luty 2023  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  koło religijne
  Koło sportowe
  Koło regionalne
  Koło teatralne "Aktor"
  Koło polonistyczne "PLEJADA"
  Koło teatralne dla klas II-III
  Koło polonistyczne dla klas czwartych
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń

 

Aktualności

Konkurs plastyczny ,,Bezpieczny Pierwszak

Konkurs plastyczny ,,Bezpieczny Pierwszak"

Miło nam poinformować ,że Magdalena Rosińska uczennica klasy I otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną w XV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Bezpieczny Pierwszak.

 

Aleksandra Dybowska


więcej
Ślubowanie klasy I

Ślub będziemy brać ze szkołą? Ślubowanie to jest całkiem coś innego!

25 października 2019 roku dziewczynki z klasy I przystąpiły do ślubowania i uroczystego pasowania na uczniów. Pierwszoklasistki oraz uczennice klasy drugiej w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowały krótki program artystyczny wcielając się w postaci smerfetek. Zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami dzielne aktorki, które swoją postawą udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty. Dopełnieniem uroczystości był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce.

Aleksandra Dybowska

więcej
W ramach akcji MEN

     Uczniowie naszej szkoły z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych  w lokalnej społeczności . Wśród grobów , na których zapalili znicze znalazły się groby nauczycieli naszej placówki.

więcej
Europejski Tydzień Kodowania 5-20 X 2019r.

   Uczniowie z klas II, III, V i VIb wzięli czynny udział w akcji CodeWeek 2019. Miło spędzili czas w "świecie programowania" na doskonałej zabawie wykazując kreatywność i pomysłowość podczas kodowania.


                                                                   Monika Rydelek
                                                                     Sylwia Dębowa
                                                                    Aleksandra Wiśniewska

więcej
Pamiętamy..., wspominamy...

Dnia 14.10.2019 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi odbyło spotkanie z emerytowanym nauczycielem języka polskiego, Panią Anną Madajczyk, która przedstawiła społeczności szkolnej historię edukacji naszej szkoły.
Odbyła się także akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli licznie goście. Pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie. Uczniowie zaś złożyli życzenia w formie słowno- muzycznej. Po zakończeniu wszyscy spędzili miło czas przy herbatce i ciasteczku.

Spotkanie było pełne radości i uśmiechu.

Elżbieta Czapska

więcej
"Dzień drzewa"

     Czwartek (10 października) dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III był dniem pełnym wrażeń. Z okazji "Dnia drzewa"wszystkie grupy wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do lasu w Osięcinach.
    Na miejscu pan Marcin Dojlitko, który pełni funkcję leśniczego w Leśnictwie Osięciny zaprosił dzieci do leśniczówki na krótką lekcję przyrody. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić leśniczówkę, poznać gatunki zwierząt i roślin tutejszych lasów. Lekcja była osłodzona przekąską w postaci cukierków. Następnie udaliśmy do składu zimowych zapasów dla zwierząt.
     Nareszcie!  Czas na spacer!
   Wszyscy wraz z panem leśniczym udaliśmy się do lasu w celu poszukiwania śladów jesieni, a także jako mali badacze przyrody w poszukiwaniu gatunków drzew i darów jesieni.
   Ponadto przypomnieliśmy, także zasady właściwego zachowania w lesie oraz podstawowe zasady dbania o środowisko, tak by nie ucierpiała leśna przyroda.
  Wyprawa zakończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy piekli kiełbaski. Pełni wiedzy na temat lasu i niezapomnianych wrażeń, ze słodką przekąską wróciliśmy do szkoły.
   Dzieci wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania Leśnictwu w Osięcinach za życzliwe przyjęcie oraz atrakcyjnie spędzony wspólnie czas.


                                                                       Barbara Panfil
                                                                     Dagmara Byczek

więcej
Gofry...

09.10.2019 r.- na kolejnych zajęciach rozwijających kreatywność dziecka uczennice klasy I oraz II wcieliły się w rolę cukierników. Tematem ich wypieków były gofry. Dziękujemy za pomoc rodzicom. Gofry znikały w błyskawicznym tempie .

Aleksandra Dybowska

więcej
Wycieczka do Torunia

25 września udaliśmy się na wycieczkę do Torunia. Wizytę w mieście rozpoczęliśmy od Planetarium, gdzie podczas seansu mogliśmy poznać wszystkie gwiazdozbiory, a także dowiedzieć się jak zmieniają się pory roku, czy w jaki sposób dochodzi do zaćmienia słońca i księżyca. Następnie udaliśmy się do Bazy Mars, by przez chwilę poczuć się jak na innej planecie. Kolejnym punktem wycieczki było Geodium, a w nim interaktywne stanowiska do samodzielnego eksperymentowania.
Spacerowaliśmy po starym mieście, a pan przewodnik opowiadał ciekawe legendy i historie związane z tamtejszymi zabytkami. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na domowy obiad, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania. Nie mogło również zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika.

więcej
KUCHENNE REWOLUCJE KLASY I-SAŁATKA OWOCOWA

Uczennice klasy I wiedzą, że spożywanie owoców jest konieczne, dlatego postanowiły przygotować sałatkę owocową. Była to świetna okazja do powtórzenia nazw owoców oraz poznania ich smaków. Sałatka smakowała wyśmienicie.

 

Aleksandra Dybowska

więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 4 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała zachęcić do przypomnienia, utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Celem akcji jest również propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.
W klasach, na korytarzach "na wesoło" utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia, aby wyłonić "mistrzów"  tabliczki mnożenia. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Joanna Tumińska

 

więcej

 strona:  5 6 7 8 9 10 11 12 13