Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Wrzesień 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

"Bezpieczny Pierwszak"

     Uczeń klasy pierwszej Paweł Małkowski zdobył wyróżnienie, a tym samym  wartościowe nagrody w XII- edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I, pt. "Bezpieczny Pierwszak", zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

                                                                 Barbara Panfil

więcej
Mistrzostwa Gminy w Unihokeja

  Dnia 8 listopada 2016r. nasza szkoła brała udział w Gminnym Turnieju Unihokeja w Pocierzynie. Szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Nogieć, Patrycja Musiał, Natalia Olszewska, Zofia Góralczyk, Katarzyna Spychała, Martyna Wiśniewska, Wiktoria Jurgielska, Anna Domańska i Katarzyna Majer.
Chłopcy wystąpili w składzie:Kacper Krzemiński, Kacper Grzanka, Maciej Burmistrzak, Kacper Misterski, Adrian Szmidt, Patryk Musiał, Mateusz Czyżewski, Hubert Rosiński, Łukasz Stępiński.

     Obie drużyny doskonale się zaprezentowały i odniosły pewne zwycięstwa nad reprezentacjami NSP w Pocierzynie. Drużyna dziewcząt wygrała 4:0, a drużyna chłopców 6:1. Obie drużyny wywalczyły awans do Powiatowego Turnieju w Unihokeja.

      Przy tej okazji wielkie podziękowania dla rodziców, którzy poświęcili swój wolny czas i zaoferowali własny transport na zawody.
Bardzo dziękujemy; pani Anicie Kaczmarek, pani Anecie Jurgielskiej, pani Monice Góralczyk, pani Manueli Burmistrzak, panu Sławomirowi Szmidtowi oraz panu Januszowi Musiałowi.

                                                                  Adam Wojtczak

więcej
Muzyczne podróże...

     Dnia 8 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej gościł pan Maciej Malec- wspaniały muzyk Łódzkiego Biura Koncertowego "WIRTUOZ". Zapoznał uczniów z instrumentami dętymi blaszanymi. Pan Malec przeprowadził także konkurs związany z muzyką W. Disneya. Ponadto odbyło się  wspólne muzykowanie- uczniowie grali na instrumentach perkusyjnych.
       Na koniec muzyk zaprezentował rytmy muzyki  latynoamerykańskiej. Dzieci wspaniale się bawiły. Panowała świetna atmosfera.


                                                     Elżbieta Czapska

więcej
"Dyniozabawy"

       Dziś (27.10.2016) przedszkolaków odwiedziła pani Anita Sobczyńska, mama Kubusia, która opowiadała o warzywach dyniowatych. Dzieci poznały pochodzenie, wygląd i przeznaczenie jednego z nich- dyni. Dowiedziały się też o potrzebie spożywania surowych i gotowanych warzyw dyniowatych. W trakcie spotkania maluchy rozwijały swoje inwencje plastyczno-techniczne. Drąży miąższ łyżką a następnie tworzyły jesienne kompozycje. Powstała dyniowa wystawa.
       Na zakończenie pani Anita poczęstowała dzieci dyniowym ciastem. Serdecznie dziękujemy pani Sobczyńskiej za ciekawe spotkanie.

                                                     Dagmara Byczek

więcej
Czytania ciąg dalszy...

     18 października 2016r. wznowiliśmy akcję głośnego czytania bajek, której celem jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci.
     W pierwszej kolejności zaprosiliśmy panią Sławomirę Piernik - pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach. Pani Sławomira przeczytała dzieciom kilka opowiadań z literatury dziecięcej. Zrobiła to profesjonalnie i zabawnie, tak że mała publiczność z uwagą słuchała i aktywnie uczestniczyła w analizowaniu ich treści. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
      Dziękujemy pani Piernik za poświęcony czas i słodkie "co nieco", które dzieci otrzymały na zakończenie spotkania.

                                               Dagmara Byczek

więcej
Aby innych zapalać, trzeba samemu płonąć...

       Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi należy do dni szczególnych. Dlatego też akademia miała wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Do szkoły przybyło mnóstwo gości.
      Uczniowie z dumą wygłaszali swoje role, a nauczyciele byli dumni ze swych wychowanków.
      Dyrektor szkoły pani Elwira Kłosowska przedstawiła historię Edukacji Narodowej, obdarowała zasłużonych nauczycieli nagrodami. Również sama otrzymała Nagrodę Wójta za pracę na rzecz szkoły.
     Po montażu słowno- muzycznym zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spędzili miło czas przy herbatce i ciasteczku.

                                                     Elżbieta Czapska

więcej
Wycieczka do Kłóbki

       11 października klasy I-III wraz z wychowawcami były na wycieczce w Kujawsko- Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Uczniowie mieli okazję zobaczyć stare chałupy, stodoły, chlewiki, obórki, stajnie i spichlerze. Z zainteresowaniem przyglądali się dawnym warsztatom rzemieślniczym- kuźni, olejarni i garncarni. Zwiedzili też starą karczmę i remizę strażacką.
       W starej szkole dowiedzieli się jak dawniej pisano i sami mogli kaligrafować własne imiona używając stalówki i atramentu. Każdy mógł także "za karę" spróbować klęczeć na grochu lub siedzieć w oślej ławce. Poza tym uczniowie zwiedzili Dworek Orpiszewskich, gdzie mieszkała narzeczona Fryderyka Chopina.

                                                                Monika Rydelek

więcej
Wycieczka do lasu

       4 października uczniowie klas: 0,I,II,III wybrali się na wycieczkę do lasu w Osięcinach. Słoneczna pogoda dodała uroku lasowi, który mienił się barwami jesiennych kolorów.
       W lesie dzieci, z pomocą panów leśniczych rozpoznawały różne gatunki drzew, liści i owoców. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o zwyczajach leśnych zwierząt i ich przygotowaniach do zimy. Wędrówka leśnymi szlakami dostarczała wielu ciekawych informacji na temat naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt polskiego lasu.


                                                       Monika Rydelek

więcej
Spektakl profilaktyczny

       30 września 2016r. uczniowie klas O, I,II,III wybrali się do Włocławka na spektakl profilaktyczny pt:" Czarodziejska Kraina". Spektakl ten miał za zadanie przeciwdziałać uzależnieniom, a co za tym idzie dbać o zdrowie i zachęcać dzieci do zdrowego trybu życia. Tematy poruszone w bajce mówiły jakie cechy charakteru powinien posiadać człowiek, a jakich nie i dlaczego.

                                                    Sylwia Dębowa

więcej
Wojaże po stolicy...

    

       Dnia 30 września 2016r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechały na nią klasy 4,5,6 i kilka osób z klas młodszych. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca stolicy, które przykuwają uwagę turystów.

      Wyjechaliśmy o godz. 5.30. spod  budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy tablicę z napisem: Warszawa. Gdy wysiedliśmy z autobusu i ustawiliśmy się parami, wyruszyliśmy zwiedzać Warszawę. Przeszliśmy  na Stare Miasto. Obejrzeliśmy pomnik Zygmunta III Wazy. Kolejnym punktem zwiedzania był Barbakan i pomnik Małego Powstańca. O 10.30 weszliśmy zwiedzać komnaty Zamku Królewskiego. Potem poszliśmy na posiłek do restauracji, która mieściła się Placu Zamkowym. Następnie poszliśmy zwiedzać  Krakowskie Przedmieście  oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Na koniec  udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika. Dzieci były zachwycone i ciekawe wynalazkom nauki i techniki.

        Dobiegł koniec wycieczki. W drodze powrotnej  zatrzymaliśmy się na krótki posiłek. Około godziny 21.30 wróciliśmy do Kościelnej Wsi pełni wrażeń i niezapomnianych chwil.


                                                                  Adam Wojtczak

więcej

 strona:  2 3 4 5 6 7 8 9 10