Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Listopad 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Brązowy Medal dla Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi

     Dnia 8 grudnia odbyły się Finały Kujawsko- Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja w Gąsawie (niedaleko Żnina). Nasze dziewczynki z klas IV-VI grały tam 5 meczy z najlepszymi drużynami w województwie kujawsko-pomorskim wyłonionymi w półfinałach. Po ciężkiej walce zdobyły III miejsce i otrzymały puchar. Każda z nich wróciła z brązowym medalem i uśmiechem na twarzy. Ich opiekun, nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Adam Wojtczak również szczęśliwy.
       Dyrektor, nauczyciele, koleżanki i koledzy oraz Rodzice serdecznie pogratulowali drużynie i nauczycielowi. Dziewczynki otrzymały nagrody.
       Gratulujemy również Rodzicom dziewcząt wspaniałego sukcesu, pięknej, walecznej a jednocześnie kulturalnej  postawy ich córek.

                                                                                                          Dyrektor Szkoły
                                       Elwira Kłosowska
                               

więcej
"Witajcie w naszej bajce"

    30 listopada w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi odbył się spektakl pt. "Witajcie w naszej bajce" propagujący czytanie książek wśród dzieci. Aktorzy z teatru "EDU- ARTIS" z Krakowa zaprezentowali prawdziwie bajkowy show! Na uczniów czekało wiele zaskakujących zdarzeń i ciekawych postaci. Podczas przedstawienia mali widzowie mieli możliwość spotkać m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę, Kopciuszka oraz Tygryska. Mamy nadzieję, że uczniowie będą teraz jeszcze chętniej sięgali po książki.
     Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Osięcinach za współpracę.

                                                       Marianna Olczak

więcej
"Mikołaj spełnia sny"

      Dnia 7 grudnia 2016r.  z okazji Mikołajek, uczniowie klas I – II i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach na baśń muzyczną, pt. ,, Mikołaj spełnia sny”. Dzieci wzięły  czynny udział w spektaklu poprzez śpiewanie piosenek oraz rozwiązywanie zagadek. Z pewnością ta  przepiękna, godzinna baśń o tematyce świątecznej poruszyła serca młodych widzów  i przypomniała o ponadczasowych wartościach.  Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, gra światła, sprawiły, że baśń była atrakcyjna i pozostawiła niezapomniane wrażenia.
Po zakończeniu spektaklu każde dziecko zostało obdarowane upominkiem. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na ustach opuścili budynek Gminnego Ośrodka Kultury.

                                    Barbara Panfil

więcej
Wyjątkowy Gość w szkole!!!

     Dzieci w napięciu oczekiwały na przybycie Mikołaja, który pojawił się w szkole od samego rana wraz ze Śnieżynką. Wcześniej odwiedził dzieci uczące się w domu: Zosię i Mateuszka u których wywołał niesamowite wrażenie i radość.
     Mikołaj obdarował dzieci słodkościami, odpowiedział na mnóstwo pytań i pozował do zdjęć.
    Dziś też nasze dzieci ubrały drzewko choinkowe, własnoręcznie robionymi ozdobami na zajęciach integracyjnych z Rodzicami. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy łańcuch na choinkę, ogłoszony przez Radę Rodziców.

Pierwsze 3 miejsca zdobyli:
Łukasz Stępiński
Bartosz Piernik
rodzeństwo Amelia i Andrzej Figurowscy

Wszystkie dzieci, które przyniosły łańcuchy na konkurs otrzymały upominki. Nagrodzonym gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za organizację całego Mikołajkowego Dnia i poświęcony czas. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę:
- Państwa Krzysztofa i Magdaleny Pierników
- Pani Anety Figurowskiej
- Pani Joanny Lewandowskiej
- Pani Agnieszki Becińskiej

                                                   Dyrektor Szkoły
                                                  Elwira Kłosowska

 

więcej
Spotkanie z pielęgniarką

    W dniu 30 listopada w naszej szkole na zaproszenie wychowawcy klasy I, odbyło się spotkanie z pielęgniarką p. Jolantą Kłosińską, która przybliżyła dzieciom problematykę zdrowego odżywiania, dbania o higienę osobistą i profilaktyki chorób. Bardzo istotnym punktem spotkania była pogadanka na temat higieny i zasad zachowania się w czasie choroby. Udział w spotkaniu wzięły klasy 0-III. Dzieci z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami.
       W podziękowaniu uczniowie przekazali zaproszonemu gościowi serdeczne i miłe słowa oraz drobny upominek.

                                                    Barbara Panfil

więcej
"Pełen Brzuszek- szczęśliwy Okruszek

  " Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi"

      W dniach 15-23 listopada w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki karmy i innych darów, pt. "Pełen Brzuszek- szczęśliwy Okruszek" na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Włocławku.
      Udział w akcji wzięli uczniowie klasy 0-V.
      Następnie komisja w składzie pani Katarzyna Nowodworska, pani Joanna Lewandowska i pani Barbara Panfil komisyjnie zliczyły przyniesioną karmę  dary. Dzięki hojności, serdeczności i miłości do zwierząt udało się zebrać: 49 kg karmy i dwie obroże od uczniów, 30 kg karmy, kołdrę i koc od indywidualnych ofiarodawców.
     Za okazane wsparcie, serdeczność i "wielkie serce" koordynator pani Barbara Panfil obdarowała wszystkie dzieci, które wzięły udział w akcji słodkimi upominkami.
    W dniu 30 listopada karma  oraz inne dary zostały przekazane przez koordynatora do schroniska dla bezdomnych zwierząt we Włocławku.
    Podjęte przedsięwzięcie to przykład, że od najmłodszych lat warto uczyć dzieci szacunku i miłości do innych, nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Warto zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości i uwrażliwić ich na trudny i smutny los bezdomnych zwierząt.
      Składam serdecznie podziękowania i wyrazy szacunku przede wszystkim Wam Drodzy Rodzice, ponieważ bez Waszego udziału, życzliwości i wsparcia nie byłoby tej, jakże pouczającej lekcji człowieczeństwa.

                                                        Z wyrazami szacunku
                                                          Barbara Panfil

więcej
Miło szaleć, kiedy czas ku temu...

    Dnia 24 listopada 2016 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W czasie imprezy uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach- bawili się świetnie. Podczas zabawy został rozstrzygnięty konkurs  na MISS I MISTERA Szkoły. Dzieci posilały się w trakcie tańców słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Społeczność szkolna bawiła się znakomicie.

                                                                   Elżbieta Czapska

więcej
Czytanie...

    28 listopada 2016r. w ramach rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci zaproszenie do szkoły przyjęła pani Zofia Polaszek- nauczyciel- bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Osięcinach.
    Pani Zosia przeczytała dzieciom kilka przygód Mikołajka. Zrobiła to profesjonalnie i zabawnie, że maluchy słuchały uważnie i czekały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.
    Na zakończenie, w ramach niespodzianki, dzieci obejrzały fragmenty filmu "Mikołajek- wszyscy kumple Mikołajka". Dzieci były zachwycone wspólnie spędzonym czasem. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

                                              Dagmara Byczek

więcej
"Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło"

      Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? On pocieszy, doda otuchy. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie ze swoimi rodzicami.
      Celem całego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom historii  powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych. Zachęcanie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek i zabawy przy muzyce.
    Maluszki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły ja do gimnastyki, wysłuchały wierszy o misiach, kolorowały szablony misiów, składały obrazek z części, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach, których bohaterem był miś.
    Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał  dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów. Szkoda, że dzień minął tak szybko! Dzieci do domu zabrały wrażenia oraz dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

                                                 Dagmara Byczek

więcej
"Miś w literaturze dziecięcej"

     W naszej świetlicy szkolnej uczniowie miło i pożytecznie spędzają czas w oczekiwaniu na szkolny autobus. Wspólnie z wychowawcą świetlicy dzieci włączyły się  do realizacji projektu "Książki naszych marzeń". W  zbiorach naszej biblioteki odszukały pozycje książkowe w których bohaterem jest miś.  Razem z misiami poznawały na kolejnych zajęciach zasady dobrego wychowania. Wykonały wiele prac  plastycznych związanych z misiem. Na temat swoich przyniesionych z domu misiów układały rymowanki a także wzięły udział w konkursie "Bajkowe misie".
       Zwieńczeniem projektu był "Dzień Pluszowego Misia", podczas którego dzieci opowiadały o swoich pluszakach.

                                                             Opiekun świetlicy
                                                          Ewa Stuczyńska

więcej

 strona:  2 3 4 5 6 7 8 9 10