Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

"Miałby dziś 97 lat..."

    18 maja 1920r. w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, Wielki Polak, który został Papieżem. Dziś (w 2017r.) Święty Jan Paweł II miałby 97 lat, ale swoje Urodziny świętuje w Domu Ojca. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poprzedzony udziałem społeczności szkolnej w Nabożeństwie Majowym, a zakończony poczęstunkiem w postaci wadowickich kremówek, które młody Karol Wojtyła po maturze jadał z przyjaciółmi. Kremówki przyjechały do nas oraz okolicznych szkół  prosto z Wadowic.
      Dziękujemy za włączenie nas do tego przedsięwzięcia zaprzyjaźnionemu ks. Tomaszowi Fischerowi- wikariuszowi z Lubrańca i życzymy ludzkiej wdzięczności za dobro, które czyni wraz z członkami Koła Caritas dla swoich Parafian i nie tylko.

                                           Marianna Olczak

więcej
Wojaże po Gdańsku...

    12 maja uczniowie klas III-VI z opiekunami byli na wycieczce w Gdańsku. Pogoda dopisała. Dzieci poznały i przyjrzały się zabytkom tego pięknego miasta. Niesamowitych wrażeń dostarczył pobyt na statku "Sołdek". Ponadto pani przewodnik pokazała miejsca związane z II wojną światową na Westerplatte. Na koniec wszyscy spacerowali po plaży i podziwiali widok morza. Pełni wrażeń i emocji wycieczkowicze wrócili do domu.

                                                     Elżbieta Czapska

więcej
Konstytucja 3 Maja

    Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV i VI zaprezentowali apel, na którym opowiedzieli o historii rozbiorów Polski, jej sytuacji w XVIII wieku oraz okolicznościach uchwalenia Konstytucji. Młodzi patrioci recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni związane z nadchodzącym świętem, uświadamiając słuchaczom rolę tej pierwszej w Europie Konstytucji w kształtowaniu świadomości i jedności narodowej Polaków oraz potrzebę obchodzenia święta 3 maja obecnie.

                            Monika Rydelek

więcej
Dla dzieci z Ayos

      Zakończyliśmy akcję charytatywną zbierania przyborów szkolnych dla naszych koleżanek i kolegów w Kamerunie (Afryka). Razem z Parafią św. Wawrzyńca zebraliśmy 40 kg darów serca. Właśnie trwa przygotowanie paczek do wysłania. Liczymy, że dotrą szczęśliwie do Afryki i sprawią radość tym, dla których jako społeczność szkolna i parafialna otworzyliśmy serca.
    Dziękujemy za wsparcie akcji, złożone dary i pomoc w pakowaniu przesyłki. Szczególnie dziękujemy anonimowym sponsorom za sfinansowanie wysłania paczek.

                                                        Marianna Olczakwięcej
Dzień wagarowicza, ale nie w naszej szkole...

     Pierwszy dzień wiosny to dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi szczególny dzień - Dzień Samorządności, w którym zamiast lekcji było dużo zabawy i ciekawych zajęć. Dzień ten upłynął pod hasłem "Czuję się bezpiecznie w mojej szkole". Wiosna zawitała do dzieci i zasypała wszystkich kwiatami. Ponadto odbył się pokaz mody wiosennej i oryginalnej fryzury także wiosennej. Tradycyjnie pani dyrektor Elwira Kłosowska przekazała symboliczną władzę w szkole uczniowi klasy VI. Szóstoklasiści wcieli się w rolę pedagogów i prowadzili zajęcia z humorem i pełne ciekawych pomysłów. Poprzez zabawy uczniowie mogli zrozumieć samych siebie. Społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie i bezpiecznie. Wszyscy pełni radości i satysfakcji wrócili do domu.

                                                   Elżbieta Czapska

więcej
Dni Otwarte już za nami...

    20.03.br. po raz pierwszy próg naszej szkoły przekroczyły dzieci, które wraz z rodzicami uczestniczyły w spotkaniu adaptacyjnym. Celem spotkania było nawiązanie bliższego kontaktu oraz rozbudzenie zaufania do nauczyciela. Zebranych powitała pani Dyrektor, która zapoznała przybyłych gości ze specyfiką i organizacją oddziału przedszkolnego i szkoły. W dalszej spotkania rodzice mieli możliwość poznania elementów pracy opiekuńczo- wychowawczej i dydaktycznej. Milusińscy mieli okazję oswoić się z naszym miejscem, nauczycielami i innymi dziećmi podczas wspólnej zabawy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
    Mamy nadzieję, że zarówno rekruci jak i ich rodzice nabrali przekonania, że czas spędzony w przedszkolu będzie bezpieczny, miły i radosny.

                                               Dagmara Byczek

więcej
"Zerwany kłos"...

    W dniu 17.03.2017r. w ramach rekolekcji parafialnych uczniowie klasy VI byli w Multikinie we Włocławku. Obejrzeli film pt. "Zerwany kłos". To historia błogosławionej Karoliny Kózkówny, która podczas I wojny światowej poniosła męczeńską śmierć w obronie wiary. Cierpienie, zwycięstwo miłości nad nienawiścią to przesłanie, które na pewno zagościło w sercach widzów.

                                                 Marianna Olczak

więcej
Pomagamy koleżankom i kolegom z Afryki

       W okresie postu w naszej szkole odbywa się zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ayos w Kamerunie. Akcja potrwa do 7 kwietnia 2017r.

więcej
Czytamy...

 Dnia 02.03.2017r. w ramach rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzeici, odwiedziła nas pani Irena Zakrzewska - nauczyciel bibliotekarz.
  Pani Irena przeczytała dzieciom klika opowiadań np.:"Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci", "Kury nie pieją", "Krótkowzroczna żyrafa" dzięki którym maluchy spędzały miło czas, ale i utrwalały zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie lada wyzwaniem okazały się, przygotowane przez gościa łamańce językowe z którymi zmierzyły się chętne dzieci. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Dziękujemy pani Zakrzewskiej za poświęcony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie.

                                                     Dagmara Byczek

więcej
Podziękowania

Podziękowania.


W październiku tego roku szkolnego uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą – panią Elżbietą Czapską oraz panią Marianną Olczak  wzięli udział w kampanii   „ BohaterOn – Włącz historię” .Miło nam poinformować, że działania nasze nie pozostały niezauważone i na adres szkoły wpłynęły oficjalne podziękowania od zespołu projektu.


 

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7