Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Sierpień 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

"Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło"

      Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? On pocieszy, doda otuchy. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie ze swoimi rodzicami.
      Celem całego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom historii  powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych. Zachęcanie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek i zabawy przy muzyce.
    Maluszki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły ja do gimnastyki, wysłuchały wierszy o misiach, kolorowały szablony misiów, składały obrazek z części, ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach, których bohaterem był miś.
    Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał  dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów. Szkoda, że dzień minął tak szybko! Dzieci do domu zabrały wrażenia oraz dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

                                                 Dagmara Byczek

więcej
"Miś w literaturze dziecięcej"

     W naszej świetlicy szkolnej uczniowie miło i pożytecznie spędzają czas w oczekiwaniu na szkolny autobus. Wspólnie z wychowawcą świetlicy dzieci włączyły się  do realizacji projektu "Książki naszych marzeń". W  zbiorach naszej biblioteki odszukały pozycje książkowe w których bohaterem jest miś.  Razem z misiami poznawały na kolejnych zajęciach zasady dobrego wychowania. Wykonały wiele prac  plastycznych związanych z misiem. Na temat swoich przyniesionych z domu misiów układały rymowanki a także wzięły udział w konkursie "Bajkowe misie".
       Zwieńczeniem projektu był "Dzień Pluszowego Misia", podczas którego dzieci opowiadały o swoich pluszakach.

                                                             Opiekun świetlicy
                                                          Ewa Stuczyńska

więcej
Kreatywni Rodzice

      Nie każdy potrafi dzielić się swoimi umiejętnościami, niekiedy skrywa je głęboko w sobie, często nie wiedząc o nich, albo nie mając okazji do wykorzystania. Rodzice Naszych Dzieci nie mają takiego problemu. Umiejętności manualne niektórych Mam zachwycają nauczycieli i uczniów. Rada Rodziców postanowiła, że trzeba podzielić się tym co potrafią ze wszystkimi w szkole. Tym razem wspólnie z uczniami każdej klasy wykonują ozdoby na szkolne drzewko choinkowe. Zakupiły we własnym zakresie wszelkie materiały i ruszyły do prac.
   Powstają przepiękne bombki, gwiazdki, mikołaje i inne cudeńka. Niedługo cała społeczność ujrzy to wszystko na 2,5 metrowej choince- zakupionej również przez Radę Rodziców.

   Dziękujemy zatem za inicjatywę, poświęcony czas i wsparcie  Rodzicom:
Pani Agnieszce Becińskiej- głównej koordynatorce przedsięwzięcia,
Pani Joannie Lewandowskiej,
Pani Lidii Kwiatkowskiej,
Pani Agnieszce Gralak,
Pani Katarzynie Nowodworskiej,
Pani Anecie Figurowskiej.
 
    Liczymy na kolejne ujawnienie swoich talentów przez Rodziców, a może i Dziadków oraz zaangażowanie się na rzecz dzieci szkolnych.

                                               Dyrektor Szkoły
                                             Elwira Kłosowska

więcej
Otrzęsiny klasy IV

    Społeczność szkolna zebrała się dzisiaj na sali gimnastycznej aby przyjąć "czwartoklasistów" do grona starszych uczniów. Otrzęsiny przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy VI. (występ wokalny Zosi i Natalii) Młodsi koledzy wykazali się dużą wiedzą na temat szkoły oraz z powodzeniem uczestniczyli w następujących konkurencjach:
- quiz "Czy znasz swoją szkołę?"
- rzut obręczą do celu
- przejście po ławeczce z książką na głowie
- " Śpiewanie ze zrozumieniem"
- "Niespodzianka".

     Czwartoklasiści wykazali duże zaangażowanie w poszczególnych konkurencjach. Ich wysiłek został nagrodzony dużymi brawami. Uczniowie klasy IV stanęli na wysokości zadania i zostali przyjęci do grona  starszych klas..

                                             Zuzanna Lach

więcej
Półfinały wojewódzkie w unihokeja

  17 listopada 2016r. odbyły  półfinały wojewódzkie w unihokeju w Wielgiem. Drużyna dziewcząt naszej szkoły wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 listopada w Żninie. To ogromny sukces dziewcząt, które wystąpiły w składzie: Natalia Olszewska, Martyna Nogieć, Patrycja Musiał, Katarzyna Spychała, Martyna Wiśniewska - bramkarz, Wiktoria Jurgielska, Zofia Góralczyk, Anna Domańska, Katarzyna Majer, Katarzyna Roszak, Natalia Górecka, Paulina Czyżewska.

SP Kościelna Wieś - SP Włocławek 1:0
SP Kościelna Wieś - SP Lubień Kujawski 2:1
SP Kościelna Wieś - SP Aleksandrów Kujawski 1:0
SP Kościelna Wieś - SP Wielgie 2:3

Podziękowania również dla rodziców, którzy zapewnili transport na zawody. Dziękujemy pani Anicie Kaczmarek, która od pierwszych zawodów wiernie nas wspiera oraz pani Marzenie Nogieć.

                                                          Adam Wojtczak

więcej
Mistrzostwo Powiatu w Unihokeja

    Dnia 10 listopada reprezentowaliśmy Gminę Osięciny w Powiatowych Mistrzostwach w Unihokeja. Chłopcy z naszej szkoły po ciężkim boju ulegli 0:2 Szkole Podstawowej z Dobrego.
    Dziewczęta natomiast odniosły sukces i zostały mistrzyniami powiatu Radziejów.

Dziękujemy rodzicom za transport na zawody.
Dziękujemy pani Anicie Kaczmarek, pani Anecie Jurgielskiej, panu Sławomirowi Szmidtowi,panu Wiesławowi Stępińskiemu oraz panu Januszowi Musiałowi.

                                                           Adam Wojtczak


więcej
Ślubowanie pierwszoklasistów

      Dnia 14.11.2016r w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Pierwszoklasiści wraz z uczennicami klasy czwartej (Katarzyną Roszak, Pauliną Czyżewską) zaprezentowali zaproszonym gościom montaż słowno- muzyczny. Z zaangażowaniem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie pierwszoklasiści przeszli test wiedzy, umiejętności oraz test sprawności fizycznej. Udowodnili, że w pełni zasługują na przyjęcie do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kościelnej Wsi. Przybyli goście pani Dyrektor, Rada Rodziców i wychowawca obdarowali bohaterów dnia prezentami.
Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy od pani Dyrektor i wychowawcy.
Po uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców


                                                             Barbara Panfil

więcej
11 listopada Święto Niepodległości

   

W czwartek 10.11.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej pod opieką pani Moniki Rydelek przygotowali apel zatytułowany "Opowiedz nam historio... NIEPODLEGŁOŚĆ". Dzieci wcieliły się w drzewa, niemych świadków wojny, które opowiadały historię walki o Ojczyznę. Uczniowie śpiewali również pieśni patriotyczne Włodzimierza Wojaka i Czesława Janczarskiego. Tłem dla uroczystości była muzyka Fryderyka Chopina, znakomitego polskiego kompozytora i wielkiego patrioty. Uczestnicy apelu mogli poznać lepiej ten trudny rozdział polskiej historii i poczuć się dumnymi z faktu, że są Polakami


                             Monika Rydelek


więcej
"Bezpieczny Pierwszak"

     Uczeń klasy pierwszej Paweł Małkowski zdobył wyróżnienie, a tym samym  wartościowe nagrody w XII- edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I, pt. "Bezpieczny Pierwszak", zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

                                                                 Barbara Panfil

więcej
Mistrzostwa Gminy w Unihokeja

  Dnia 8 listopada 2016r. nasza szkoła brała udział w Gminnym Turnieju Unihokeja w Pocierzynie. Szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Martyna Nogieć, Patrycja Musiał, Natalia Olszewska, Zofia Góralczyk, Katarzyna Spychała, Martyna Wiśniewska, Wiktoria Jurgielska, Anna Domańska i Katarzyna Majer.
Chłopcy wystąpili w składzie:Kacper Krzemiński, Kacper Grzanka, Maciej Burmistrzak, Kacper Misterski, Adrian Szmidt, Patryk Musiał, Mateusz Czyżewski, Hubert Rosiński, Łukasz Stępiński.

     Obie drużyny doskonale się zaprezentowały i odniosły pewne zwycięstwa nad reprezentacjami NSP w Pocierzynie. Drużyna dziewcząt wygrała 4:0, a drużyna chłopców 6:1. Obie drużyny wywalczyły awans do Powiatowego Turnieju w Unihokeja.

      Przy tej okazji wielkie podziękowania dla rodziców, którzy poświęcili swój wolny czas i zaoferowali własny transport na zawody.
Bardzo dziękujemy; pani Anicie Kaczmarek, pani Anecie Jurgielskiej, pani Monice Góralczyk, pani Manueli Burmistrzak, panu Sławomirowi Szmidtowi oraz panu Januszowi Musiałowi.

                                                                  Adam Wojtczak

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9