Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

"Moja ulubiona postać bajkowa"- konkurs

    16 grudnia 2016r. odbył się konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa". Komisja składająca się z Rodziców: pani Bartczak, pani Lewandowska, pani Gralak oceniła prace dzieci. I miejsce zajęła Maja Nowakowska, II - Wiktoria Grabowska, III- Wiktoria Pawlak. Dzieci te otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy drobne upominki.
    Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu konkursu i ufundowaniu  nagród.

                                                              Aleksandra Wiśniewska

więcej
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika i świeżo ściętej choinki budują ich klimat.

  

Dziś (15.12.2016r.) w oddziale przedszkolnym gościliśmy panie - Anitę Sobczyńską i Natalię Siemińską, które wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Mamy rozpoczęły spotkanie od przeczytania opowiadania "O aniołku, który zgubił dzwoneczek" i rozmowy dotyczącej jego treści aby zachęcić dzieci do częstego sięgania po książki. Kolejnym etapem były zajęcia warsztatowe podczas, których  ozdabiały gipsowe figurki w kształcie aniołków za pomocą farb i kolorowego brokatu. Maluchy pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością.          

Powstały niepowtarzalne i wyjątkowe prace, które mogły zabrać do domu.

Dziękujemy kreatywnym rodzicom za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

Dagmara Byczek          

więcej
Spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci

 14.12.2016r. w ramach rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Bednarczyk.

Autorka książek dla dzieci przyjechała do nas z Częstochowy, gdzie zatrzymała się na jakiś czas, ponieważ na co dzień od blisko 30 lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: "Kłótnia w tornistrze", "Zimowa przygoda królika", "Figlarne myszki" czy "Chciwy niedźwiadek". W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: "Odrodzenie duszy" czy "Dar życia".

Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki - pani Elżbieta wykonała przed zgromadzoną publicznością cygański taniec. W dalszej części przeczytała jedną ze swych wierszowanych bajek. W trakcie spotkania widownia bardzo chętnie brała udział w rozmowach z prowadzącą, które dotyczyły cennych wartości. Poetka nakłaniała dzieci do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli. Tłumaczyła, że czytając książki rozwijamy swoją wyobraźnię, poszerzamy wiedzę, stajemy się mądrzejsi. Opowiadała również o tym, jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła jak wygląda szkoła i nauka w Australii i jak mieszkańcy spędzają swój wolny czas.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki "Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.

Dziękujemy panią z Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach za pomoc w zorganizowaniu spotkania.


                                                     Dagmara Byczek


więcej
Brązowy Medal dla Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi

     Dnia 8 grudnia odbyły się Finały Kujawsko- Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeja w Gąsawie (niedaleko Żnina). Nasze dziewczynki z klas IV-VI grały tam 5 meczy z najlepszymi drużynami w województwie kujawsko-pomorskim wyłonionymi w półfinałach. Po ciężkiej walce zdobyły III miejsce i otrzymały puchar. Każda z nich wróciła z brązowym medalem i uśmiechem na twarzy. Ich opiekun, nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Adam Wojtczak również szczęśliwy.
       Dyrektor, nauczyciele, koleżanki i koledzy oraz Rodzice serdecznie pogratulowali drużynie i nauczycielowi. Dziewczynki otrzymały nagrody.
       Gratulujemy również Rodzicom dziewcząt wspaniałego sukcesu, pięknej, walecznej a jednocześnie kulturalnej  postawy ich córek.

                                                                                                          Dyrektor Szkoły
                                       Elwira Kłosowska
                               

więcej
"Witajcie w naszej bajce"

    30 listopada w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi odbył się spektakl pt. "Witajcie w naszej bajce" propagujący czytanie książek wśród dzieci. Aktorzy z teatru "EDU- ARTIS" z Krakowa zaprezentowali prawdziwie bajkowy show! Na uczniów czekało wiele zaskakujących zdarzeń i ciekawych postaci. Podczas przedstawienia mali widzowie mieli możliwość spotkać m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę, Kopciuszka oraz Tygryska. Mamy nadzieję, że uczniowie będą teraz jeszcze chętniej sięgali po książki.
     Dziękujemy Bibliotece Publicznej w Osięcinach za współpracę.

                                                       Marianna Olczak

więcej
"Mikołaj spełnia sny"

      Dnia 7 grudnia 2016r.  z okazji Mikołajek, uczniowie klas I – II i dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach na baśń muzyczną, pt. ,, Mikołaj spełnia sny”. Dzieci wzięły  czynny udział w spektaklu poprzez śpiewanie piosenek oraz rozwiązywanie zagadek. Z pewnością ta  przepiękna, godzinna baśń o tematyce świątecznej poruszyła serca młodych widzów  i przypomniała o ponadczasowych wartościach.  Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, gra światła, sprawiły, że baśń była atrakcyjna i pozostawiła niezapomniane wrażenia.
Po zakończeniu spektaklu każde dziecko zostało obdarowane upominkiem. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na ustach opuścili budynek Gminnego Ośrodka Kultury.

                                    Barbara Panfil

więcej
Wyjątkowy Gość w szkole!!!

     Dzieci w napięciu oczekiwały na przybycie Mikołaja, który pojawił się w szkole od samego rana wraz ze Śnieżynką. Wcześniej odwiedził dzieci uczące się w domu: Zosię i Mateuszka u których wywołał niesamowite wrażenie i radość.
     Mikołaj obdarował dzieci słodkościami, odpowiedział na mnóstwo pytań i pozował do zdjęć.
    Dziś też nasze dzieci ubrały drzewko choinkowe, własnoręcznie robionymi ozdobami na zajęciach integracyjnych z Rodzicami. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy łańcuch na choinkę, ogłoszony przez Radę Rodziców.

Pierwsze 3 miejsca zdobyli:
Łukasz Stępiński
Bartosz Piernik
rodzeństwo Amelia i Andrzej Figurowscy

Wszystkie dzieci, które przyniosły łańcuchy na konkurs otrzymały upominki. Nagrodzonym gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za organizację całego Mikołajkowego Dnia i poświęcony czas. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę:
- Państwa Krzysztofa i Magdaleny Pierników
- Pani Anety Figurowskiej
- Pani Joanny Lewandowskiej
- Pani Agnieszki Becińskiej

                                                   Dyrektor Szkoły
                                                  Elwira Kłosowska

 

więcej
Spotkanie z pielęgniarką

    W dniu 30 listopada w naszej szkole na zaproszenie wychowawcy klasy I, odbyło się spotkanie z pielęgniarką p. Jolantą Kłosińską, która przybliżyła dzieciom problematykę zdrowego odżywiania, dbania o higienę osobistą i profilaktyki chorób. Bardzo istotnym punktem spotkania była pogadanka na temat higieny i zasad zachowania się w czasie choroby. Udział w spotkaniu wzięły klasy 0-III. Dzieci z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami.
       W podziękowaniu uczniowie przekazali zaproszonemu gościowi serdeczne i miłe słowa oraz drobny upominek.

                                                    Barbara Panfil

więcej
"Pełen Brzuszek- szczęśliwy Okruszek

  " Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi"

      W dniach 15-23 listopada w naszej szkole odbyła się akcja zbiórki karmy i innych darów, pt. "Pełen Brzuszek- szczęśliwy Okruszek" na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt we Włocławku.
      Udział w akcji wzięli uczniowie klasy 0-V.
      Następnie komisja w składzie pani Katarzyna Nowodworska, pani Joanna Lewandowska i pani Barbara Panfil komisyjnie zliczyły przyniesioną karmę  dary. Dzięki hojności, serdeczności i miłości do zwierząt udało się zebrać: 49 kg karmy i dwie obroże od uczniów, 30 kg karmy, kołdrę i koc od indywidualnych ofiarodawców.
     Za okazane wsparcie, serdeczność i "wielkie serce" koordynator pani Barbara Panfil obdarowała wszystkie dzieci, które wzięły udział w akcji słodkimi upominkami.
    W dniu 30 listopada karma  oraz inne dary zostały przekazane przez koordynatora do schroniska dla bezdomnych zwierząt we Włocławku.
    Podjęte przedsięwzięcie to przykład, że od najmłodszych lat warto uczyć dzieci szacunku i miłości do innych, nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Warto zaszczepić w dzieciach jak najwięcej pozytywnych wartości i uwrażliwić ich na trudny i smutny los bezdomnych zwierząt.
      Składam serdecznie podziękowania i wyrazy szacunku przede wszystkim Wam Drodzy Rodzice, ponieważ bez Waszego udziału, życzliwości i wsparcia nie byłoby tej, jakże pouczającej lekcji człowieczeństwa.

                                                        Z wyrazami szacunku
                                                          Barbara Panfil

więcej
Miło szaleć, kiedy czas ku temu...

    Dnia 24 listopada 2016 odbyła się dyskoteka andrzejkowa. W czasie imprezy uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach- bawili się świetnie. Podczas zabawy został rozstrzygnięty konkurs  na MISS I MISTERA Szkoły. Dzieci posilały się w trakcie tańców słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Społeczność szkolna bawiła się znakomicie.

                                                                   Elżbieta Czapska

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9