Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO...

     

       Dnia 28 stycznia 2017r. przy dźwiękach wspaniałej muzyki bawiła się społeczność szkolna w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi. Podczas zabawy przeprowadzono mnóstwo konkursów. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i niespożytą energią. Wybrano też MISS i MISTERA szkoły. Dużą rolę odegrali rodzice, którzy licznie przybyli na imprezę i świetnie się bawili. Ponadto zorganizowali dzieciom poczęstunek. Dziękujemy zatem wszystkim rodzicom. Zabawa upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.


                                                        Elżbieta Czapska

więcej
Dzień Babci i Dziadka

  

W czwartek 26 stycznia uczniowie klas 0-3 przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich ukochanych dziadków, w prezencie ofiarowując im piosenki ,wierszyki i taniec. Uczniowie we wzruszający sposób okazali miłość swoim pierwszym po rodzicach wychowawcom i przewodnikom, im również występ przed pełną tak ważnej widowni  salą sprawił ogromną radość. Na zakończenie uroczystości wnuczęta odśpiewały  „Sto lat” i podarowały własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosiły jubilatów  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców . W nagrodę za włożoną pracę  dzieci otrzymały  od dziadków  ulubione słodycze.

                                              Monika Rydelek

więcej
Minister Edukacji Narodowej- list na tamat reformy edukacji

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,rozpoczynamy kolejny etap reformy edukacji. Chcemy przejść przez niego wspólnie z Państwem. Nowa szkoła będzie bezpieczna i przyjazna dla uczniów oraz rodziców, z dobrze przygotowaną
i uczciwie wynagradzaną kadrą pedagogiczną. Nowe zasady wejdą w życie 1 września 2017 roku. Jednak reforma oświaty to nie tylko przekształcenie samego ustroju szkolnego. Szkoła powinna być przede wszystkim nowoczesna, przyjazna i bezpieczna. Dążymy do m.in.:

zmniejszenia liczby dzieci w klasach,

ograniczenia dwuzmianowości i konieczności dowożenia uczniów do szkół,

wzmocnienia pozycji rodziców w szkole,

dostępu do szerokopasmowego internetu do wszystkich szkół (wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji).

Dziecko już od szkoły podstawowej będzie rozwijało umiejętności czytelnicze. Na lekcjach nauczyciel będzie czytał wspólnie z uczniami. Dzieci nauczą się pracy zespołowej i kreatywności. Przywrócimy znaczenie kształcenia przedmiotowego. Położymy nacisk na naukę języków obcych, znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych i matematyki. Każdy uczeń w szkole otrzyma bezpłatny podręcznik
i materiały ćwiczeniowe. Chcemy, aby docelowo w każdej szkole pracował pedagog, psycholog, logopeda, doradca zawodowy i metodyczny. Zależy nam na tym, aby uczniowie oraz nauczyciele lubili swoją szkołę i czuli się w niej docenieni.Zadbamy o cyberbezpieczeństwo. Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się w sieci
i czym różni się rzeczywistość wirtualna od realnego świata.Reforma edukacji to także przywrócenie należnej rangi szkolnictwu zawodowemu. Chcemy realnie powiązać kształcenie zawodowe z rynkiem pracy. 1 września 2017 roku uruchomimy branżowe szkoły I stopnia, zaś w 2020 roku – branżowe szkoły II stopnia.Reforma jest dobrze przygotowana i przemyślana – jej wprowadzanie to wieloletni proces. Będziemy ją wdrażali etapowo aż do 2023 roku. Chcemy, aby ten czas był jak najbardziej przyjazny tak dla dzieci, jak i dla rodziców. W związku z tym powołałam w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zespół do spraw wdrażania reformy. Przy współpracy z Koordynatorami z ramienia Kuratoriów Oświaty będzie on na bieżąco monitorował sytuację w regionach. Chcemy być blisko i na bieżąco reagować na Państwa uwagi. Do 31 marca 2017 r. samorządy mają czas na podjęcie decyzji i poinformowanie,
jak będzie wyglądała nowa sieć szkół. Zachęcamy do kontaktu z dyrektorami szkół, nauczycielami oraz lokalnymi urzędami, aby sprawdzić jakie propozycje przekształceń zostały zaplanowane w poszczególnych miejscowościach. Przy wprowadzaniu zmian chcemy być blisko Państwa. Do końca marca 2017 r. Kuratorzy Oświaty i Wojewodowie będą spotykali się z nauczycielami, dyrektorami szkół, samorządowcami, a przede wszystkim rodzicami i opiekunami. Zapraszam do udziału w tych spotkaniach. Zachęcam również do odwiedzenia strony: www.reformaedukacji.men.gov.pl

                                                           Z poważaniem
                                                          Anna Zalewska
                                                    Minister Edukacji Narodowej

więcej
Piernikowe szaleństwo

  W tym przedświątecznym czasie uczniowie klasy III b przygotowali pachnące cynamonem tradycyjne pierniczki. Rodzice pani Lewandowska i pani Figurowska dzielnie wspierały dzieci w tych kulinarnych poczynaniach. Efekty były nie tylko estetyczne, ale i smaczne.


                                                    Aleksandra Wiśniewska

więcej
Witajcie w naszej bajce...

    Dnia 22 grudnia 2016r. uczniowie klasy IV-VI wcielili się w postaci bohaterów literackich utworów dla dzieci i młodzieży. Swoje monologi wygłosili przed uczniami klas 0-III. Mimo tremy odtworzyli swoje role z odpowiednią dykcją i modulacją.Zapomnieli na chwilę o rzeczywistym świecie i znaleźli się w innych miejscach literatury. Uczniowie bawili się wyśmienicie i bez reszty oddali się swoim rolom. Na pewno będą wracać do bohaterów, a młodsi już wypożyczają książki, aby poznać dalsze przygody prezentowanych postaci. Społeczność bawiła się bajkowo.

                                                      Elżbieta Czapska

więcej
Zajęcia kulinarne

    16 grudnia uczniowie klasy III a zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne. Na zakończenie klasowego projektu czytelniczego wcielili się w role cukierników i z piernikowego ciasta wyczarowali bajkowe postaci. Z zapałem i zaangażowaniem wałkowali ciasto, wykrawali różne kształty. Inwencja twórcza i wyobraźnia dzieci podczas ozdabiania ciasteczek nie miała granic. Z ciasta powstały ołowiane żołnierzyki, Czerwone Kapturki, pantofelki Kopciuszka i wiele innych kształtów. Dzieciom w pieczeniu pomagały mamy. Dzięki czemu wszyscy mogli poczuć atmosferę świąt. Za zaangażowanie w ten projekt zarówno dzieciom, jak i rodzicom dziękujemy i życzymy spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Monika Rydelek

więcej
Spotkanie z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

W dniu 13 XII 2016 r. odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: Panią Dyrektor Mariolą Pińską oraz z pedagogiem Panią Jadwigą Lewandowską.

                Podczas spotkania rodzice otrzymali kolejną już informację o tym , że szkoła realizuje projekt „Książka naszych marzeń” zgodnie z Priorytetem 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

                Prelegentki przedstawiły referat nt. „Wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci”. Rodzice mieli możliwość uzyskania wskazówek nt. sposób zachęcania swoich dzieci do czytania książek, gdyż ogólnie czytanie nie jest obecnie preferowanym sposobem na spędzanie wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży.

Marianna Olczak

więcej
Witamy w bibliotece

Witamy Cię w Naszej Bibliotece!

Jeśli będziesz tu częstym gościem

Odkryje ona przed Tobą wiele tajemnic.

 

W dniu 9 XII 2016 r. uczniowie klas młodszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Po przywitaniu dzieci obejrzały prezentację pt. „Historia książki”. Na pamiątkę pasowania na czytelnika uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani Dyrektor.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci były żywo zainteresowane nowościami czytelniczymi pozyskanymi przez bibliotekę w ramach N.P.R.Cz. i obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Marianna Olczak

               

więcej
Spotkanie wigilijne

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

 Niechaj piękne Bożonarodzeniowe święta,

Niosą wszystkim betlejemski blask.

Ks. Jan Twardowski


W dniu 21.12.2016 roku odbyło się Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Radny Gminy Osięciny Pan Mariusz Krzemiński, Ksiądz Proboszcz Bogusław Wiszowaty i Ksiądz Jan Lewandowski, dyrektor GOK-u Pan Piotr Zieliński, dyrektor GOPS-u pani Krystyna Pawlak , prezes firmy ZTHiU Pan Bartosz Rakowski, sołtys Pan Marian Piernik, emerytowani nauczyciele i pracownicy tutejszej szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Lewandowska oraz liczna grupa rodziców.

W wigilijny klimat wprowadziła nas Pani Dyrektor, która powitała gości i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Ksiądz Proboszcz odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i przewodniczył wspólnej modlitwie.

 Następnie obejrzeliśmy Jasełkę w wykonaniu uczniów klas II-III.

Uroczystość zakończona została poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za włączenie się w przygotowania do Spotkania Wigilijnego.

więcej
Robimy cynamonowe pierniki

     Czwartkowy poranek drugoklasiści wraz z pierwszakami rozpoczęli niezwykle pracowicie- piekli ciasteczka. Prace szły gładko i sprawnie, dzięki pomocy mam: Pani Anety Figurowskiej,  Magdaleny Piernik i Eweliny Łyczak. Dzieci wykonywały ciastka o różnych kształtach. Słodkości zostały upieczone w szkolnej kuchni. Dookoła rozchodził się niesamowity zapach. Na koniec dzieci dekorowały swoje słodkie wytwory kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Po wykonanej pracy zasiedli do stołu i odbyła się degustacja ciasteczek. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Było dużo śmiechu i zabawy.

                                          Sylwia Dębowa

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8