Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Nowy Rok Szkolny 2017/2018 rozpoczęty!

     W dniu 04 września br. uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Będzie to rok zupełnie inny niż do tej pory. Jesteśmy ośmioklasową szkołą podstawową, zapoczątkowaną przez reformę oświaty.Czekają nas nowe wyzwania. Mamy nadzieję, że wszystko będzie lepsze, a my będziemy w nowej szkole czuć się doskonale i z powodzeniem ukończymy kolejny rok nauki w czerwcu 2018r.
    Cieszymy się, że szkoła została doposażona w nowe meble, pomoce dydaktyczne oraz wygodne sanitariaty i zaplecza. Obejście budynku, gdzie dotąd mieścił się tylko oddział przedszkolny zyskało na estetyce. Mamy nową kostkę brukową, ogrodzenie oraz schody. Planujemy jeszcze wiele zmian. Tymczasem wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Samorządowi Gminy i Przyjaciołom Szkoły życzymy dużo zdrowia, radości i przyjemności w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy.

                                           Dyrektor Szkoły

więcej
Wakacji nadszedł czas...

     23 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej ostatni raz w roku szkolnym 2016/2017 zebrali się na sali gimnastycznej. Mimo, że pogoda była kapryśna, dzieciom to nie przeszkadzało. Rok szkolny dobiegł końca. Msza święta rozpoczęła dzień. Uczniowie z utęsknieniem czekali na wręczenie świadectw.
    Pani dyrektor ciepłymi słowami powitała wszystkich i podsumowała pracę w minionym roku szkolnym.
    Młodsi powitali wakacje montażem słowno- muzycznym. Po uroczystości wychowawcy rozdali świadectwa. Wszyscy w miłej i serdecznej atmosferze udali się na upragnione wakacje.

                      Życzymy udanych, ciepłych
                      i bezpiecznych wakacji.

                                                          Elżbieta Czapska

więcej
Witamy lato

   21 czerwca 2017r. klasa III b wraz z rodzicami i wychowawcą wybrała się do ogrodu pana Rakowskiego.
    Dzień był gorący jak przystało na rozpoczęcia lata. Dzieci świetnie się bawiły na boisku grając w piłkę, korzystały intensywnie z placu zabaw. Odpoczywały nad "jeziorkiem" wygrzewając się na plaży i podziwiając cudowne rośliny oraz rybki. Mamy zadbały o część kulinarną serwując grillowane, ciasteczka i zimne napoje. To były cudowne chwile!

                                                  Aleksandra Wiśniewska

więcej
Pielgrzymka do Lichenia

    

           Dnia 9 czerwca 2017r. dzieci I Komunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Po dotarciu na miejsce pojechaliśmy do lasu grąblińskiegoi poznaliśmy historię objawień Matki Bożej. Następnie zwiedzaliśmy kościół św. Doroty i kaplicę Świętego Krzyża.  Wchodząc na licheńską Golgotę, rozważaliśmy poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy we Mszy św., w czasie której dziękowaliśmy za dar I Komunii Świętej. Z okazji 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej, każde dziecko otrzymało medalik z wizerunkiem NMP Licheńskiej. Po Mszy św. zwiedzaliśmy bazylikę, mieliśmy też czas na pobranie wody ze źródełka, zakup pamiątek i spacer.

     Pogoda podobnie, jak w dniu I Komunii Świętej dopisała. Była to nie tylko duchowo dobrze przeżyta pielgrzymka, ale także pouczająca i udana wycieczka.

Marianna Olczak

więcej
Nad jeziorem Gopło...

     

         9 czerwca klasa 3a z rodzicami i wychowawcą wybrała się na wycieczkę do położonego nad jeziorem Gopło gospodarstwa agroturystycznego w Połajewku.
Mieliśmy okazję podziwiania mini-zoo, w którym widzieliśmy  między innymi piękne sarny. Mogliśmy również odpocząć nad jeziorem połączonego z różnymi aktywnościami: zabawą na huśtawce, grą w piłkę i przeciąganiem liny. Wieczorem raczyliśmy się pysznymi grillowanymi kiełbaskami przy ognisku.
      Dzień był cudowny, pogoda i humory dopisywały, wszyscy dobrze się bawili. Tym ukłonem w stronę wakacyjnej atmosfery klasa 3a zakończyła ostatni ze swoich wyjazdów.
Teraz oczekujemy tylko na lato!

                                                                                   Monika Rydelek

więcej
XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego " Z matematyką za pan brat"

      30 maja 2017r. już po raz dwunasty uczniowie klas III z powiatu radziejowskiego przystąpili do konkursu matematycznego.
     Zgodnie z regulaminem komisja wyłoniła laureatów: Jakub Marchwiński I miejsce SP Osięciny, Dawid Śmigielski II miejsce SP Osięciny, Michał Szajerski III miejsce SP Kościelna Wieś.
      Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy, drobne upominki i słodki poczęstunek.
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.

                                                   Aleksandra Wiśniewska

więcej
Gość z Afryki!

     W poniedziałek 12 czerwca 2017r. do Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi przybyła siostra zakonna Dariusza, pracująca od 12 lat w Ayos w Kamerunie (Afryka). Wizyta misjonarki była podziękowaniem za dary, jakie dzieci i parafianie z Kościelnej Wsi przekazali do afrykańskiej szkoły.
     Siostra Dariusza opowiedziała jak żyją, uczą się i pracują ludzie w Kamerunie. Obejrzeliśmy ciekawy film, mieliśmy możliwość zobaczyć prace uczniów: rzeźby, hafty, obrazy, torebki. Nasze dziewczynki przez chwilę wcieliły się w rolę tamtejszych koleżanek, ubierając stroje jakie one noszą.
    Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Dzieci zadawały siostrze pytania, na które Ona udzielała obszernych odpowiedzi.
    Siostra Dariusza przybyła w towarzystwie księdza Tomasza, wikariusza Parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu i tamtejszych parafian. Księdzu Tomkowi serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego niezwykłego spotkania i życzymy dalszej owocnej współpracy z naszą szkołą. Przemiłej Siostrze życzymy zdrowia i wytrwałości w pracy na misjach w Kamerunie.

             Marianna Olczak

więcej
Zwiedzamy Płock

    Dnia 18 maja 2017r. o godzinie 8.00, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas II i III wyruszyły wraz z nauczycielami na wycieczkę do Płocka. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie płockiego zoo, połączone z zajęciami edukacyjnymi. Po wielu wojażach udaliśmy się na posiłek w restauracji McDonalds. Gdy odpoczęliśmy wyruszyliśmy na spacer po zabytkowej części Płocka. Następnie udaliśmy się nad przepiękną polską rzekę Wisłę i udaliśmy się w rejs statkiem.
      Na zakończenie świetnie bawiliśmy się w sali zabaw Happy Park. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do swoich domów.

                                                                   Sylwia Dębowa

więcej
Rajd rowerowy!

    Dnia 26 maja 2017r. odbyła się III edycja "Rajdu rowerowego." Udział w wycieczce rowerowej wzięli uczniowie klas V-VI SP Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi w sumie ok. 15 osób. Była to wspaniała przygoda oraz idealna forma aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego.
    Dziękujemy pani Anecie Jurgielskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

                                           Adam Wojtczak

więcej
Czytanie...

    We wtorek (16 maja) oddział przedszkolny odwiedziła pani Anita Kaczmarek- mama Paulinki.
    Pani Anita, w ramach rozpowszechniania czytelnictwa, przyjęła zaproszenie dzieci z klas O-III i z zaangażowaniem czytała maluchom wybrane przez siebie książki. Zrobiła to profesjonalnie i zabawnie. Dzieciaki słuchały uważnie i chętnie odpowiadały na pytania. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy pani Kaczmarek za poświęcony czas.

                                                        Dagmara Byczek

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6