Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

"Szlakiem Piastowskim"

   5 października uczniowie klas IV-V wraz z opiekunami  pojechali na wycieczkę ?Szlakiem Piastowskim?. Pomimo niesprzyjającej pogody wrażeń nie zabrakło.
   Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pierwszej stolicy Polski, pierwszej metropolii kościelnej i miasta Św. Wojciecha- Gniezna. Tam zobaczyliśmy gotycką Katedrę Gnieźnieńską, w której znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz prezbiterium z relikwiami  Św. Wojciecha. 
   Następnie zwiedziliśmy rekonstrukcję prasłowiańskiego grodu Biskupina. Tam mieliśmy okazję zobaczyć  jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców. Spotkaliśmy rzemieślników zajmujących się rogownictwem, tkactwem. Zobaczyliśmy też oryginalną chatę pałucką z II poł. XVIII wieku przeniesioną na teren rezerwatu ze wsi  Biskupin oraz fragment scenografii z filmu ?Stara baśń?. Po drodze widzieliśmy  owce wrzosówki, kozy oraz  koniki polskie. Poza tym mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach  lepienia z gliny. Poznaliśmy technikę lepienia garnków przez ówczesne mieszkanki oraz sposób ich ozdabiania i wypalania. Samodzielnie je wykonaliśmy i zabraliśmy na pamiątkę do domów. Ponadto obejrzeliśmy repliki naczyń z różnych kultur archeologicznych.
Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do Kruszwicy. Najwięcej wrażeń dostarczył nam rejs statkiem?Rusałka? po jeziorze Gople. 
Pomimo zmęczenia udział w wycieczce dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć oraz pomógł w praktycznym doświadczeniu historii Polski z najdawniejszych lat.


Monika Rydelek