Menu

  Strona główna
  Aktualności
  Dyrektor Szkoły
  Patron Szkoły
  Historia Szkoły
  Sześciolatek w klasie I
  Podręczniki szkolne
  Uczniowie
  
  Nauczyciele
  Kontakt
  Galeria
  Opieka zdrowotna
  Wymagania edukacyjne
  Samorząd Uczniowski
  Sukcesy szkoły
  Świetlica Szkolna
  Oddział przedszkolny
Licznik odwiedzin

Kalendarz

  Październik 2017  
Pn Wt śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Koła zainteresowań

  PCK
  Biblioteka
  Basen
  Koło literackie
  Koło plastyczne
  Koło języka angielskiego
  Koło matematycze
  koło religijne
  Koło sportowe
Koncepcja pracy szkoły

  Misja szkoły
  Wizja szkoły
  Nasz uczeń
Aktualności

Jesień, jesień kolorowa...

   Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów, cudownych widoków jak również bogata w dary - kasztany, żołędzie, grzyby, czy owoce i warzywa.
   Dzieci z oddziału przedszkolnego, we wtorkowy poranek, postanowiły wykorzystać niektóre z tych darów i zrobić owocowo-warzywne stworki. Maluszkom podsuwała pomysły i pomagała w wykorzystywaniu prac pani Krystyna Stępińska, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Efekty były nie tylko estetyczne ale i smaczne. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera. Było Dużo śmiechu i zabawy.

Dagmara Byczek

więcej
Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kościelnej Wsi odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Elwira Kłosowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

  Po części oficjalnej społeczność uczniowska zaprosiła wszystkich obecnych na artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką  klimat szkolnego życia oraz wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

  Na zakończenie uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

   Po montażu słowno- muzycznym zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele spędzili miło czas przy herbatce i ciasteczku.

                                                                      Samorząd Uczniowski

więcej
"Pastuszek Kłamczuszek"

   Dnia 10.10.2017 roku dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach gościliśmy Teatr Bajeczny z Bydgoszczy, który zaprezentował "Pastuszka Kłamczuszka". Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się, że nie warto kłamać, poznali polską muzykę ludową oraz obyczaje. W przedstawieniu poruszony był również temat patriotyzmu. Wszystkim bardzo się podobało.
   Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Osięcinach za zorganizowanie przedstawienia. Czekamy na dalszą współpracę i więcej tak wspaniałych propozycji przedstawień.

Marianna Becińska

więcej
"Szlakiem Piastowskim"

   5 października uczniowie klas IV-V wraz z opiekunami  pojechali na wycieczkę ?Szlakiem Piastowskim?. Pomimo niesprzyjającej pogody wrażeń nie zabrakło.
   Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pierwszej stolicy Polski, pierwszej metropolii kościelnej i miasta Św. Wojciecha- Gniezna. Tam zobaczyliśmy gotycką Katedrę Gnieźnieńską, w której znajdują się słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz prezbiterium z relikwiami  Św. Wojciecha. 
   Następnie zwiedziliśmy rekonstrukcję prasłowiańskiego grodu Biskupina. Tam mieliśmy okazję zobaczyć  jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców. Spotkaliśmy rzemieślników zajmujących się rogownictwem, tkactwem. Zobaczyliśmy też oryginalną chatę pałucką z II poł. XVIII wieku przeniesioną na teren rezerwatu ze wsi  Biskupin oraz fragment scenografii z filmu ?Stara baśń?. Po drodze widzieliśmy  owce wrzosówki, kozy oraz  koniki polskie. Poza tym mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach  lepienia z gliny. Poznaliśmy technikę lepienia garnków przez ówczesne mieszkanki oraz sposób ich ozdabiania i wypalania. Samodzielnie je wykonaliśmy i zabraliśmy na pamiątkę do domów. Ponadto obejrzeliśmy repliki naczyń z różnych kultur archeologicznych.
Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do Kruszwicy. Najwięcej wrażeń dostarczył nam rejs statkiem?Rusałka? po jeziorze Gople. 
Pomimo zmęczenia udział w wycieczce dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć oraz pomógł w praktycznym doświadczeniu historii Polski z najdawniejszych lat.


Monika Rydelek

więcej
Żywa lekcja historii

   4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej, bo żywej lekcji historii organizowanej przez grupę historyczną Kapsuła Czasu z Torunia.
   Podczas niezwykłej podróży w głąb dziejów poznali życie chłopa, mieszczanina i rycerza w średniowieczu. Mogli "dotknąć" historii dzięki bogatej oprawie w postaci historycznych rekwizytów i strojów. Co odważniejsi wzięli udział w pojedynku, poczuli ile ważyła kolczuga i miecz oraz zaprezentowali się w strojach ówczesnej epoki.
   Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę o nowe ciekawe zagadnienia dotyczące tematu.

Monika Rydelek

więcej
Dzień Chłopca w oddziale przedszkolnym

   29 września br spotkaliśmy się w szczególnym dniu - Dniu Chłopaka. Rodzice oprócz tradycyjnych upominków przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek oraz radość, uśmiech i niezapomniane wrażenia ze wspólnej zabawy.
   Serdecznie dziękujemy za chwile spędzone razem i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Dagmara Byczek

więcej
Wycieczka do lasu

   Dnia 2 października uczniowie klas 0,I,II,III wybrali się na wycieczkę do lasu w Osięcinach. Słoneczna pogoda dodała uroku lasowi, który mienił się barwami jesiennych kolorów.

więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   Dziś, 29 września 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma zachęcić do przypomnienia, utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
   Celem akcji jest również propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Od poniedziałku (25.09.2017) w klasach, na korytarzach "na wesoło" utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia, aby wyłonić Ekspertów Tabliczki Mnożenia.
   Wszyscy bawili się wyśmienicie. Matematyka okazała się "niezwykłym przyjacielem".

Joanna Tumińska

więcej
Wyjazd do Włocławek

   W dniu 22.09.2017 r. uczniowie klas V, VI, VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Włocławka.
   Zwiedzanie rozpoczęli od Katedry Włocławskiej pw.NMP. Uczniowie podziwiali w niej zabytki z różnych dziedzin sztuki. Największe wrażenie wywarła na nich kaplica Najświętszego Sakramentu i znajdujący się w niej srebrny ołtarz wraz z tabernakulum, kaplica N.M.P naśladująca wzorzec kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu, w której święcenia przyjął Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński, piękny duży obraz przedstawiający Wniebowzięcie N.M.P i krucyfiks tumski.

więcej
"Umiem pływać"

    W dniu 12 września 2017 r. uczniowie klas I-II i III rozpoczęli darmowe zajęcia pływania pod nazwą "Umiem pływać" na basenie w Radziejowie. Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.
    Celem wyjazdów jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcanie ich do czynnego uprawiania sportu.
    Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Zanim dzieci dzieci dotarły do domu już w drodze powrotnej w autobusie planowały następny wyjazd.

Sylwia Dębowa

więcej

 strona: 1 2 3 4 5